توزیع و پخش مویرگی در صنعت FMCG یا کالاهای تند مصرف با نرم افزار پخش مویرگی پایا

در این مقاله از ویرا روش پایا توسعه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو قصد داریم به بررسی نقش و تأثیر توزیع و پخش مویرگی در پیشرفت کالاهای تند مصرف یا صنعت FMCG و نقش کانال توزیع در پخش آن ها بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

کالاهای تند مصرف یا FMCG چیست

به طور کلی کالای تند مصرف به محصولات و کالاهایی گفته می شود که سرعت فروش بالایی دارند و در فروشگاه ها و داروخانه ها به فروش می رسند مانند مواد غذایی و مواد شوینده و برخی داروهای معمولی، این کالاها نسبت به اجناس دیگر قیمت کمتری دارند و در حجم زیاد عرضه می شوند.

کالاهای تند مصرف ، کالاهایی هستند که با هزینه مناسب و به سرعت فروخته می شوند. علی رغم اینکه منافع آشکار صنعت FMCG نسبتاً اندک است، اما این صنعت در جاهای بسیاری پیشنهاد شده است، و سود کلی زیادی از آن به دست خواهد آمد. کالاهای مصرفی سریع به انواع مختلفی از کالاها از جمله لوازم آرایش، مواد پاک کننده، مواد زیبایی، مواد تمیز کننده دندان، مواد بهداشتی و همچنین کالاهایی بی دوام مثل باتری، اقلام کاغذی، محصولات پلاستیکی و غیره اطلاق می شود.

جهت آشنایی بیشتر با صنعت FMCG با کارشناسان ویرا روش پایا ارائه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو تماس بگیرید.

کانال توزیع چیست

کانال توزیع مسیری است از فعالیت مؤسساتی که نقش قابل توجهی برای انتقال یک کالا و محصول از تولید تا مصرف آن دارند. قبل از اینکه کالا و محصول به دست مشتری و مصرف کننده نهایی برسد باید از زنجیره ای عبور کند. به این سیستم زنجیره پخش یا کانال می گویند.

هر یک از بخش های موجود در این زنجیره نیازهای خاص خود را دارد، که ایجاد کننده باید آن ها را در نظر داشته باشد، و نزدیک به علایق مشتری نگه دارد. صاحبان برندهای چندملیتی و یا ملی با یک ساختار کانال مشابه کار می کنند و از فروشندگان مختلفی استفاده می کنند. اینکه صاحب نام تجاری چه میزان از فعالیت کانال را انجام می دهد به تعداد اسپانسرها و طول کانال بستگی دارد و بین مارک های چندملیتی و ملی متغیر است.

کانال توزیع کالای تند مصرف یا FMCG

برای توزیع کالای تند مصرف فعالیت های زیادی لازم است زیرا باید از تولیدکننده به توزیع کننده، سپس به خرده فروش و در نهایت به مشتری و مصرف کننده برسد. و چون در حجم بالا به فروش می رسند برای توزیع آن ها به تعداد زیادی از خرده فروشان نیاز است. به همین منظور برای توزیع و پخش مویرگی آن ها نیاز به یک کانال توزیع برنامه ریزی شده و مناسب است.

همان طور که گفته شد زنجیره گردش FMCG شامل چندین بخش و منابع مرتبط با آن ها است، که عبارت‌اند از تأمین کنندگان، تولیدکنندگان، ارائه دهندگان خدمات لجستیک، انبارها، توزیع کنندگان، عمده فروشان و همه عناصری که نقشی در انتقال کالا و محصول به آخرین مشتری دارند. FMCG کمک می کند تا این مسیر به خوبی هموار و هماهنگ شود.

پیشرفت صنعت FMCG با استفاده از توزیع مویرگی

در این مطالعه سعی شده است سطح افزایش و پیشرفت سود شرکت ها از طریق کانال های توزیع را بررسی کنیم. این نتایج صرفاً در مورد خرده فروشان به دست آمده است. با استفاده از یک چارچوب توزیع مستقیم، بازاریاب به آخرین مشتری پیشنهادی کالای خود می پردازد و با گردش مستقیم آیتم مورد نظر در کانال های توزیع، این روند مشخص و تنظیم می شود. از آنجایی که کانال های توزیع زیاد و متنوع هستند، شرکت ها و سازمان های تجاری باید نظارت ویژه ای بر زنجیره تأمین و سیستم های ایجاد ارزش داشته باشند. امروزه رقابت در صنعت FMCG افزایش یافته و باعث شده است که برنامه ها مطابق با شرایط اقتصادی اصلاح شوند.

کالاهای تند مصرف در بازارهای جهانی

در محیط تجاری امروز که رقابت در آن بسیار زیاد است، صنعت کالاهای تند مصرف یا FMCG دیگر نمی تواند آینده نیروی کار خود را هدر دهد.  FMCG آن دسته از کالاهایی است که معمولاً توسط خریدار عادی به طور موقت مصرف می شود. بخشی از تمرینات اصلی FMCG شامل فعالیت های تحویل، تأمین مالی تبلیغات، دسترس پذیری، شبکه فروش و غیره می شود. این صنعت مرتبط با همه افراد جهان است و با سرعت مورد استفاده قرار گرفته است. مدت زمان استفاده از FMCG کوتاه است، بنابراین درحالی که درآمد خالص در معاملات FMCG فردی کم است، اما حجم زیاد پیشنهادات آن را جبران می کند.

صنایع فعال در FMCG

کالای تند مصرف که به FMCG مشهور هستند، همان طور که از نام آن ها معلوم است بیشترین تقاضا را در بازار دارند. این کالاها شامل همه موارد از جمله مواد غذایی مانند آرد، نان، دسر، مواد آرایشی و بهداشتی بدن، سیگار و غیره می شود و به همین ترتیب خریداران آن ها به صورت روزانه از آن ها استفاده می کنند. سازمان های زیادی در صنعت FMCG فعالیت دارند از جمله Nestle، Unilever، P&G، Dalda، کوکا کولا، دخانیات پاکستان و غیره.

سازمان ها با تغییر روششان به این سمت، می توانند به درآمد و دستمزد فوق العاده ای برسند. از آنجا که امروزه سازمان های زیادی به دنبال آمدن به این سمت هستند، بنابراین هر سازمانی برای حفظ جایگاه خود و ورود به بازارهای جدید، باید چیزهای جالب و مورد نظر خود را به دست آورد تا بتواند از اداره ها و نمایندگی های خود برای دستیابی به بالاترین جایگاه در بازار و پشتیبانی از آن ها پشتیبانی کند. تاکنون مواد غذایی و نوشیدنی بیشترین پیشرفت را در صنعت FMCG داشته اند.

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو کلیه امکانات لازم در زمینه توزیع و پخش مویرگی محصولات و کالاهای تند مصرف را در بر می گیرد و به شرکت ها و سازمان های تولیدی و پخش کمک می کند تا فرآیند پخش و توزیع کالاها را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمایید. جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار ویرا روش پایا را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

نقش توزیع و پخش مویرگی در پیشرفت صنعت FMCG

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *