ERP چیست و برنامه ریزی منابع سازمانی در سیستم پخش مویرگی پایا

سیستم ERP یک برنامه یکپارچه اطلاعاتی برنامه ریزی منابع سازمانی است که در نرم افزار پخش مویرگی و سیستم پخش مویرگی پایا به بهترین شکل تعبیه شده است، در این مقاله با ما همراه باشید تا با این نرم افزار و کاربردهای آن آشنا شوید.

ERP چیست

برنامه ریزی منابع سازمانی که در سال ۱۹۹۲ توسعه داشته است، یک رویکرد برای برنامه ریزی در سازمان است که در آن از یک بسته نرم افزاری برای یکپارچه سازی کلیه اطلاعات که در بخش های مختلف سازمان وجود دارد، استفاده می شود. این برنامه کمک می کند تا تمام فعالیت های مختلف سازمانی را بتوان به طور یکپارچه و منظم ایجاد کرد. استفاده از این نرم افزار در سازمان ها باعث کاهش هزینه های حمل موجودی و حمل و نقل، کاهش هزینه های سفارش، کاهش هزینه های تولید، کاهش هزینه نگهداری پرونده ها و غیره می شود.

نسل جدید سیستم ERP چگونه کار می کند

مراحل اصلی مورد نیاز برای اداره یک شرکت و سازمان عبارت‌اند از: امور مالی، منابع انسانی، تولید، زنجیره تأمین، خدمات، خرید و سایر موارد. در سطح ابتدایی، یک سیستم ERP این فرآیندها را در یک سیستم واحد ادغام می کند. اما سیستم های جدید ERP اساسی و بنیادی هستند. آن ها از آخرین فناوری ها مانند یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای ارائه بینش، بینایی و کارایی در هر جنبه ای از تجارت استفاده می کنند.

یک سیستم ERP از ابزارهای دیجیتال استفاده می کند تا به شما کمک کند روی موارد مهم از جمله هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تمرکز کنید تا از طریق آن ها بتوانید به اتوماسیون فرآیندها و تجزیه و تحلیل پیش بینی ها بپردازید و از تصمیم گیری در زمان های مهم پشتیبانی کنید. به عبارتی نسل جدید این سیستم ها از ترکیب ERP سنتی و CRM تشکیل شده است.

برنامه ریزی منابع سازمانی چه مزایایی دارد

استفاده از این سیستم مزایای زیادی را برای سازمان ها و شرکت ها در پی خواهد داشت که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره شده است:

ویرا روش پایا با ارائه بهترین نرم افزار پخش مویرگی و سیستم پخش مویرگی پایا کلیه ماژول های مرتبط با ERP، CRM، مدیریت فروش، حسابداری و مالی، انبارداری و غیره را پشتیبانی می کند.

*بهره‌وری بالاتر :

با استفاده از این سیستم می توانید فرآیندهای اصلی خود را ساده و خودکار کنید و از این طریق می توانید به همه افراد در سازمانتان کمک کنید تا با صرف منابع کمتر، فعالیت بیشتری انجام دهند.

*بینش بهتر :

با استفاده از ERP می توانید سیلوهای اطلاعاتی را از بین ببرید، یک منبع از حقایق به دست آورید و به سؤالات مهم و اساسی در مورد مأموریت سازمان خود پاسخ دهید.

*افزایش سرعت گزارش دهی :

با استفاده از این سیستم می توانید با سرعت بیشتری گزارش های مالی و اقتصادی خود را دنبال کنید و نتایج را به راحتی به اشتراک بگذارید. بر اساس بینشتان عمل کنید و عملکرد را در زمان واقعی بهبود بدهید.

*ریسک کمتر :

سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی باعث می شود تا دید و کنترل کسب و کارتان به حداکثر برسد، از رعایت الزامات نظارتی اطمینان حاصل کنید و خطر و ریسک را پیش بینی و پیشگیری کنید.

*فناوری اطلاعات ساده تر :

با استفاده از برنامه های ERP یکپارچه که دارای یک بانک اطلاعاتی هستند، می توانید فناوری اطلاعات را ساده کرده و روش کار ساده تری را به همه ارائه دهید.

*بهبود چابکی :

با انجام عملیات کارآمد و دسترسی آماده به داده های زمان واقعی، می توانید به سرعت فرصت های جدید را شناسایی کنید و نسبت به آن ها واکنش نشان دهید.

سیستم ERP و برنامه ریزی منابع سازمانی با بهترین نرم افزار پخش مویرگی

سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی چگونه کار می کند

یک سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی که به آن مجموعه ERP گفته می شود، از برنامه های مختلف برنامه ریزی منابع سازمانی تشکیل شده است که با یکدیگر در ارتباط هستند و یک بانک اطلاعاتی را به اشتراک می گذارند. این برنامه از چندین ماژول تشکیل شده است که هرکدام از آن ها به طور معمول در یک منطقه تجاری متمرکز شده اند. برای رفع نیازهای سازمان خود می توانید ماژول های مختلفی را ترکیب کنید. امور مالی، منابع انسانی، فروش و لجستیک از جمله نقاط مهم در سازمان هستند. همچنین برای صنایع نیز ماژول های خاصی وجود دارد، از تولید گرفته تا خرده فروشی.

سه نوع مختلف از پیاده سازی های نرم افزار ERP وجود دارد، ابری، فرضی و ترکیبی. در مورد مزایای هر کدام باید کاوش کنید و مواردی را انتخاب کنید که بیشترین مزیت را برای تجارت شما ایجاد خواهد کرد.

زمان آمادگی برای استفاده از سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی

بیشتر مشاغل از انواع ابزارهای ساده و مستقل مانند اکسل برای مدیریت فرآیندهای مختلف استفاده می کنند. در ادامه ۵ علامت که نشان دهنده زمان استفاده از نرم افزار ERP در سازمان است بیان شده است :

* شما وقت زیادی را صرف فعالیت های روزانه می کنید

اگر برای مدیریت فعالیت های کلیدی، مانند بستن کتاب ها، مدت زمان زیادی را صرف می کنید ممکن است به این دلیل باشد که از برنامه های متنوعی استفاده می کنید. نرم افزار ERP راه حل ها و داده ها را با یک رابط مشترک در یک سیستم ادغام می کند و باعث می شود واحد های تجاری با هم ارتباط برقرار کنند و کار خود را به صورت مؤثر انجام دهند.

* بسیاری از سؤالات در تجارت شما بی پاسخ مانده است

آیا می توانید به راحتی به سؤالات مهم درباره کسب و کار خود پاسخ دهید؟ مانند درآمد هر خط محصول یا تعداد بازده؟ اگر این‌گونه نباشد، سیستم های تفکیک شده و عدم دسترسی به معیارها و KPI ها ممکن است باعث عقب ماندن شما شود. نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی که در سیستم پخش مویرگی پایا پیشرو نیز تعبیه شده است، برای رفع این چالش ها طراحی شده است.

*فرآیندهای تجاری انجام نشده دارید

آیا فرآیندهایی در تجارت شما وجود دارد که انجام شان نداده باشید؟ شاید مدیریت موجودی، رضایت مشتری یا مدیریت هزینه ها برای شما دشوار باشد. در این صورت، فرآیندهای شغلی شما نیاز به تغییر ساختار دارند تا بتوانند رشد کنند و یا در اولویت ها تغییر ایجاد کنند، این امر با استفاده از این نرم افزار به یک تناسب طبیعی خواهد رسید.

*شما فرایندهای دستی با مجموعه داده های چندگانه دارید

آیا بیشتر بخش های سازمان شما برای انجام کارها از برنامه ها و فرآیندهای خاص خود استفاده می کنند؟ اگر چنین است، احتمال دارد که شما وقت زیادی را برای ورود اطلاعات صرف کنید. وقتی اطلاعات نمی توانند بین سیستم ها جریان داشته باشند، گزارش ها طولانی تر می شود، اشتباهات اتفاق می افتد و تصمیم گیری مختل می شود.

*فرصت های مهم و جدید را از دست می دهید

آیا آن‌قدر وقت خود را برای اداره شغل خود صرف می کنید که نمی توانید فرصت های جدید هیجان انگیز را دنبال کنید؟ سیستم های ERP جدیدتر شامل قابلیت های پیشرفته و هوشمندانه مانند یادگیری ماشین و تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده هستند که شناسایی و سرمایه گذاری در معامله های جدید سودآور را بیشتر می کند.

نرم افزار پخش مویرگی پایا

جهت برقراری ارتباط با شرکت دانش بنیان ویرا روش پایا توسعه دهنده نرم افزار پخش مویرگی و سیستم پخش مویرگی پایا می توانید ما را در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

سیستم ERP چیست و چه کاربردی دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *