مدیریت ارتباط با مشتری یا سیستم CRM چیست در بهترین نرم افزار پخش مویرگی پایا

در این مقاله از ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی همراه باشید تا بدانید مدیریت ارتباط با مشتری یا سیستم CRM چیست و چه کاربردهایی در سازمان ها دارد.

نرم افزار CRM چیست

مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM نرم افزاری است برای استفاده از داده ها به منظور درک و سنجش مشتریان و افزایش سود و فروش سازمان ها. CRM مخفف عبارت مدیریت ارتباط با مشتری است، روشی است برای مدیریت تعامل شرکت با مشتریان فعلی و بالقوه و ذخیره و تجزیه و تحلیل داده های مربوط به تعاملات گذشته. شرکت مشاوره مدیریت Bian، مدیریت ارتباط با مشتری را این‌گونه تعریف می کند: فرآیندی که شرکت ها برای درک گروه های مشتری های خود استفاده می کنند و به سرعت به خواسته های متغیر مشتری ها پاسخ می دهند. اما CRM می تواند به معنای هم فرآیند و هم فلسفه برای تحقق اهداف و فناوری مورد استفاده برای اجرای آن فرآیند باشد.

با کارشناسان ویرا روش پایا تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان در زمینه پخش مویرگی ، مدیریت منابع سازمانی ، مدیریت ارتباط با مشتری ، مدیریت حسابداری و مالی و غیره بهره مند شوید.

نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری

طبق گفته Salesforce، ارائه دهنده CRM، این نرم افزار از نرم افزار مدیریت تماس در سال ۱۹۸۰ رشد یافته است که به نوبه خود برای متخصصان فروش بسیار مهم بودند. در ابتدا نرم افزار CRM بر روی رایانه های شخصی نصب می شدند. سپس آن ها را به سرورهایی منتقل کردند که می توانند خدمات را به کل سازمان ارائه دهند، در این مرحله مردم شروع به استفاده از عبارت CRM کردند، و این موضوع این واقعیت را نشان می دهد که در زیرساخت های یک شرکت قرار گرفته است.

یکی از مهم ترین مواردی که باید در مورد سیستم CRM در خاطر داشته باشید این است که در نهایت از داده هایی که در آن قرار داده اید اهمیت کمتری دارد. این یکی از دلایلی است که می توانید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را به عنوان یک فلسفه و مجموعه شیوه هایی برای ضبط داده ها در مورد تعامل با مشتری و نه فقط یک بسته نرم افزار که خریداری می کنید، در نظر بگیرید.

کاربردهای CRM چیست

مدیریت ارتباط با مشتری فرآیندی استراتژیک است که به شما کمک می کند نیاز مشتریان خود را بهتر درک کنید و بیاموزید چگونه آن نیازها را برآورده کرده و خط مقدم خود را ارتقا دهید. سیستم CRM اطلاعات مربوط به مشتریان را از منابع مختلفی جمع می کند از جمله ایمیل، وب سایت ها، فروشگاه های کالاهای فیزیکی، مراکز تماس، فروش تلفن همراه و تلاش های بازاریابی و تبلیغات. داده های CRM بین سیستم های عملیاتی مانند سیستم های فروش و موجودی و سیستم های تحلیلی که از طریق داده های CRM برای الگوها مرتب می شوند، جریان می یابد.

اگر دید دقیقی از مشتری های خود ندارید، یا نیاز ها و خواسته های آن ها را نمی توانید درک کنید و یا اگر رقبا مشتریان شما را جذب کرده اند، این نشانه روشنی است که شما نیاز به استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری دارد. مؤلفه های تکنولوژیکی بسیاری در سیستم های CRM وجود دارد، اما فکر کردن به CRM به عنوان یک اصطلاح تکنولوژیکی اشتباه است. در عوض، CRM را به عنوان یک فرآیند استراتژیک برای درک بهتر و برآورده کردن نیازهای مشتریان مورد بررسی قرار داد. موفقیت استراتژی CRM به جمع آوری تعداد زیادی از اطلاعات در مورد مشتریان و روند بازار بستگی دارد، بنابراین می توانید محصولات و خدمات خود را به مؤثرتری بازاریابی کنید و به فروش برسانید.

روش های موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری

یک تجارت با یک استراتژی مؤثر CRM، از طریق راه های زیر می تواند به سود برسد:

  • ارائه خدمات و محصولاتی که دقیقاً همان چیزی است که مشتری می خواهد
  • ارائه خدمات بهتر به مشتری
  • فروش متقابل محصولات به طور مؤثرتر
  • کمک به کارکنان فروش تا معاملات را سریع تر ببندند
  • حفظ مشتریان موجود و کشف مشتریان جدید

مراحل موفقیت در سیستم CRM چیست

این سودها و درآمدها با خرید نرم افزار و نصب آن اتفاق نمی افتد. برای اینکه CRM واقعاً مؤثر باشد، یک سازمان ابتدا باید درک کند که مشتریان آن چه کسانی هستند، ارزش های آن ها، نیازهای آن ها و چگونگی برآورده کردن نیازهایشان را باید بدانند. به عنوان مثال، بسیاری از مؤسسات مالی مراحل زندگی مشتریان را ردیابی می کنند تا بتوانند محصولات بانکی مناسب مانند وام ها را در زمان مناسب به بازار عرضه کنند.

در مرحله بعد، سازمان باید به روش های مختلفی که اطلاعات مشتریان را وارد کسب و کار می کنند، توجه کنند تا بدانند این داده ها در کجا و چگونه ذخیره می شوند و در حال حاضر چگونه استفاده می شوند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است از جهات مختلفی از جمله کمپین های ایمیل، وب سایت ها، فروشگاه های اینترنتی، مراکز تماس، کارکنان فروش موبایل و روش های بازاریابی و تبلیغات با مشتریان در تعامل باشد. سیستم های CRM هر یک از این نقاط را به هم پیوند می دهند. این داده های جمع آوری شده بین سیستم های عملیاتی مانند سیستم های فروش و موجودی و سیستم های تحلیلی که می تواند به مرتب سازی این پرونده ها برای الگوها کمک می کند، جریان می یابد.

سپس تحلیلگران شرکت می توانند از طریق داده ها به یک دید کلی در مورد هر مشتری برسند و مناطقی را که نیاز به خدمات بهتری دارند، پیدا کنند. به عنوان مثال، اگر شخصی وام مسکن، وام تجاری یا یک حساب بازرسی تجاری بزرگ در یک بانک داشته باشد، این موضوع بانک را مجبور می کند تا هر بار که با او ارتباط برقرار کرد، با این شخص خوب رفتار کند.

منبع: CIO

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو با دربرداشتن کلیه ماژول های مربوط به فرآیند مدیریت ارتباط با مشتری ، مدیریت منابع سازمانی ، به صاحبان شرکت های بزرگ و کوچک کمک می کند تا این فرآیند را به خوبی سازمان‌دهی کنند. لذا جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار می توانید ویرا روش پایا را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

CRM چیست؟ نرم افزاری برای مدیریت داده های مشتری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *