تاثیر کرونا و کویید 19 بر صنعت پخش و زنجیره تامین با سیستم پخش مویرگی پایا

ویروس کرونا و کویید ۱۹ تاکنون تاثیرات زیادی را در صنعت پخش به خصوص پخش مواد غذایی داشته است در این مطلب از ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین سیستم پخش مویرگی قصد داریم به بررسی تأثیر این ویروس بر زنجیره تامین و نیاز به دیجیتالی شدن زنجیره ها بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

بحران ناشی از ویروس کویید ۱۹ بر پخش مواد غذایی و صنعت پخش

در طول بحران ناشی از ویروس کرونا میزان تولید مواد غذایی و برداشت محصولات نیز برای تامین نیازهای مردم افزایش یافته است، به عنوان مثال برداشت محصولی مانند آوکادو در کشور هلند دو برابر بیشتر از حد انتظار بوده که بعد از سال ها تقاضای زیاد و عرضه محدود، نتیجه درخشانی است. با این حال در شرایط کنونی برای شرکت های تولید کننده نگرانی هایی ایجاد شده است. از جمله اینکه، چگونه می توانیم این محصولات را به انبارهای خود برسانیم؟ آیا ظروف کافی وجود دارد؟ آیا کشتی ها ضدعفونی می شوند، حمل و نقل هوایی چطور؟

این سؤال ها برای بحرانی که اکنون در آن هستیم، منطقی است و در همه قاره ها وجود دارد، آسیا، آمریکای جنوبی و اروپا همه درگیر هستند. همچنین پیام های مثبتی در رابطه با درآمدها و تقاضای زیاد میوه و سبزیجات وجود دارد. اما باز هم، این نیز دارای روند نزولی است. آیا من کارکنان کافی برای رسیدگی به این تقاضا را دارم؟ آیا کالاهای خود را به موقع دریافت می کنم؟ آیا آن ها را به موقع به مشتری می رسانم؟

جهت دریافت خدمات حرفه ای در زمینه صنعت پخش و پخش مویرگی ، پخش مواد غذایی و مدیریت فروش و بازاریابی و غیره با کارشناسان ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین سیستم پخش مویرگی تماس بگیرید.

اتصال به زنجیره تامین و مدیریت زنجیره تامین

بسیاری از این سؤالات مربوط به زنجیره تامین و نحوه اتصال به آن است. آیا می توان وضعیت موجود را پیش بینی کرد؟ خیر. این اتفاقات مخرب، جهان ما را به سمتی وارونه تبدیل کرده است و همه روندهای منظم را مختل کرده است. همه مواردی که باعث اختلال در تولید محصولات به خصوص محصولات تازه می شود، باید پیش بینی شوند.

اشتراک گذاری داده ها در زنجیره تامین

آیا باید با پیش بینی های بیشتری کار کنیم؟ این پاسخی نیست که بتواند ناامنی های مربوط به عرضه را از بین ببرد. قطعاً بینش بیشتری را نسبت به قبل ارائه می دهد، اما افزایش تقاضا در نتیجه ویروس کرونا و کویید ۱۹ پیش بینی نشده بود. پاسخ به پیش بینی ها باید از مرحله اشتراک گذاری داده ها از تولیدکننده تا خریدار را شامل شود. اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد تقاضا و عرضه از مراحل اولیه، به کنترل بهتر زنجیره لجستیک و مدیریت زنجیره تامین کمک می کند. همگام سازی پیوندها در زنجیره تامین برای جلوگیری از افراط و تفریط کلیدی است. با به اشتراک گذاشتن داده ها در کل زنجیره تامین و شفاف سازی این روش، عرضه و تقاضا را بهتر می توانیم با هم مقایسه کنیم.

ویروس کویید ۱۹ و جریان بین المللی کالاها

نکته ای که کرونا ویروس بسیار روشن کرده است، این است که امروزه همه ما به شدت به جریان های بین المللی کالاها وابسته شده ایم، به دلیل دردسترس بودن انواع وسایل حمل و نقل و زمان کوتاه نقل و انتقالات از طریق وسابل نقلیه هوایی. اکنون با پیدایش ویروس کویید ۱۹ دستیابی به این موارد سخت شده است، در دسترس نبودن حمل و نقل هوایی، هواپیماهای مسافربری که پرواز بسیار کمتری دارند یا اصلاً پروازی ندارند، در دسترس نبودن ظروف خنک و غیره. تا چه حدی می توان میزان سالم بودن میوه و سبزیجات را تضمین کرد؟

ضرورت دیجیتالی شدن صنعت پخش

دیجیتالی شدن و سرعت تبادل اطلاعات بین تمام پیوندها برای پایداری در زنجیره تامین ضروری است. راه حل های ابری، دیجیتالی شدن جریان های اسناد (از جمله گواهی های بنیادی، مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیکی، گواهینامه های GAP)، سیستم های مدیریت اطلاعات محصولات و فرآیند روتین اتوماسیون فقط برخی از موضوعات دیجیتالی شدن هستند.

بهترین سیستم پخش مویرگی  

سیستم پخش مویرگی پایا بدون شک بهترین سیستم پخش مویرگی در حال حاضر است، زیرا کلیه ماژول های مورد نیاز در صنعت پخش و پخش مواد غذایی ، مدیریت زنجیره تأمین ، مدیریت ارتباط با مشتری و غیره را دربرمی گیرد. جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار، ویرا روش پایا را در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

کویید ۱۹ عاملی در به اشتراک گذاری داده ها و دیجیتالی شدن زنجیره تامین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *