تاثیر کرونا ویروس و کویید 19 بر صنعت غذایی و بهترین نرم افزار پخش مویرگی

در این مقاله از ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی قصد داریم به بررسی تاثیر کرونا ویروس و کویید ۱۹ بر پخش مویرگی در صنعت تولیدی مواد غذایی به خصوص محصولات تولیدی تازه بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

کرونا ویروس و تاثیر همه گیر آن بر صنایع غذایی

کرونا ویروس همه گیر شده است و صنعت تولیدی محصولات تازه را در سراسر جهان وادار به انطباق باهم کرده است، زیرا کشورها اقدامات مختلفی را برای محافظت از شهروندان خود انجام می دهند. به طور هم‌زمان، در سطح مصرف کننده نیز تغییرات زیادی در الگوهای خرید و رفتارهای اجتماعی مشاهده می شود، در حالی که وضعیت پیرامون ویروس کرونا هنوز در حال تحول است. در اینجا به برخی از اثرات و پیش بینی ها در مورد تاثیرات احتمالی ویروس کویید ۱۹ بر آینده‌ی صنعت تولیدی محصولات تازه و پخش مویرگی آن ها پرداخته ایم.

به منظور بهره گیری از بهترین خدمات در زمینه پخش مویرگی مواد غذایی، بازاریابی و فروش، انبارداری و حسابداری و غیره با ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی تماس بگیرید.

کویید ۱۹ و محدودیت حمل و نقل در کشورها

در حالی که چندین کشور در سراسر جهان در حالت قفل قرار دارند و محدودیت های حمل و نقل هوایی و زمینی برای آن ها در نظر گرفته شده است، بسیاری از مسائل لجستیکی به وجود می آیند. محصولاتی که قبلاً از کشورهایی که اکنون در حالت قفل هستند وارد می شدند، با تأخیر مواجه شده اند و این موضوع می تواند فشار بیشتری به زنجیره تامین وارد کند. به همین ترتیب، شرکت هایی که به صادرات محصولات خود بسیار متکی هستند نیز با مشکل روبرو شده اند، زیرا ترافیک موجود در مرزها باعث می شود محصولات برای مدت طولانی در مرزها نگه داشته شوند و این موضوع تأثیر منفی بر کیفیت کالاهایی که در حال حمل هستند، می گذارد.

در پاسخ به این موضوع، اتحادیه اروپا دستورالعمل های عملی با عنوان “خطوط سبز” را برای اطمینان از جریان مداوم کالاها در اتحادیه اروپا ارائه داد. برای محافظت از زنجیره تامین در اتحادیه اروپا تحت شرایط فعلی، گذرگاه های تعیین شده در خطوط سبز نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه طول بکشد. این امر به بهینه سازی روش ها، بررسی ها و غربالگری نیاز دارد و با رعایت این امور، انجام آن ساده خواهد شد.

کمبود نیروی کار فصلی با همه گیری ویروس کرونا

بخش تولید محصولات تازه به نیروی کار زیادی در طول فصل برداشت نیاز دارد. با این حال، با افزایش روزافزون افراد بیمار و نیاز به ماندن در خانه، مشکل کمبود نیرو زیاد شده است. علاوه بر این، بسیاری از کارگران فصلی از ترس بسته شدن مرزها و سلامتی خانواده هایشان به کشور خود باز می گردند یا به دلیل محدودیت های تحمیل شده پس از تعطیل شدن کشورها، قادر به سفر برای کار فصلی نیستند.

با همه گیر شدن ویروس کرونا ، محصولات تازه از جمله میوه ها و سبزیجات بیشتر از همه دچار محدودیت شده اند، زیرا اکثراً در حال حاضر در فصل برداشت هستند. این فرآیند نیاز به تعداد افراد زیادی دارد و بدون آن ها، شرکت ها ممکن است نتوانند قبل از شروع به کار محصولات زراعی جدید، قبلی را به موقع برداشت کنند.

تاثیر ویروس کویید ۱۹ بر صنایع غذایی در اروپا

کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا و اسپانیا هر سال به ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰۰ کارگر فصلی از خارج از کشور نیاز دارند. با افزایش شیوع ویروس کویید ۱۹ ، نگرانی ها در مورد کمبود کارگران فصلی طی هفته های گذشته رو به افزایش است. در اروپا با توجه به وابستگی زیاد به کار فصلی، جابجایی آزاد نیرو کار یک مسئله مهم برای کشاورزی است.

در انگلیس، کشاورزان خواستار “ارتش زمینی” برای تداوم تولید مواد غذایی در این بحران هستند، جایی که پیش بینی می شود کمبود ۸۰۰۰۰ کارگر دارند. تاکنون پاسخ مناسبی به این درخواست ها داده نشده است و بیش از ۱۰۰۰۰ انگلیسی متقاضی مشاغل انتخابی و خالی هستند. اما هنوز راه طولانی برای پر کردن این خلأ وجود دارد.

رفتار مصرف کننده غیرقابل پیش بینی است

همه گیری ویروس کرونا باعث افزایش استرس و عدم اطمینان در بین مصرف کنندگان شده است، بسیاری از آن ها برای احتیاط شروع به احتکار محصولات مختلف کرده اند. مصرف کنندگان اکنون می خواهند غذای سالم بخورند و روند خرید شفافی را برای غذاهای سالم و طبیعی می خواهند. یک مثال رشد سریع تقاضای مرکبات به دلیل میزان ویتامین C آن است.

اسپانیا به عنوان یکی از اصلی ترین کشورهای تأمین کننده، به دلیل تقاضای و متعاقباً افزایش قیمت، تمام مرکبات تولید شده خود را به جای اینکه مقداری از آن را به بورس منتقل کند، مستقیماً وارد بازار می کند. از طرف دیگر، معامله گران می ترسند که به دلیل عواقب منفی اقتصادی ناشی از بحران کرونا ویروس ، محصولات لوکس تر مانند انبه، آووکادو و انواع توت ها کاهش یابد.

از آنجا که اوضاع پیرامون ویروس کویید ۱۹ همچنان در حال تنوع است و کشورها و مصرف کنندگان با آخرین اخبار سازگار می شوند، شرکت ها تمام تلاش خود را می کنند تا حدس بزنند که تقاضای مصرف کننده به کجا خواهد رفت.

تعطیلی رستوران ها با شیوع کرونا ویروس

کشورها محدودیت هایی را در مورد رستوران ها اعمال کرده اند، همچنین رویدادهای اجتماعی و مسافرت ها نیز با افت فوری مواجه شده اند. مشاغلی که برای درآمد خود به این صنایع بسیار متکی هستند، اکنون در تلاش‌اند تا به سمت مدل های تجاری جایگزین مانند تحویل مستقیم وعده های غذایی به بازار مصرف سوق پیدا کنند. با تحول اوضاع، ممکن است شرکت ها گزینه های بیشتری را برای تحویل محصولات خود به بازار و تولید درآمد ارائه دهند.

راهنمایی برای تولیدکنندگان کوچک‌تر

در انگلستان، عمده فروشندگان سوپرمارکت ها مانند Sainsbury و Morrisons شرایطی را برای تأمین کنندگان و شرکای خود برای پرداخت موقت جریان پول نقد ارائه داده اند. شرایط موقت به مشاغل تأمین کننده خرده فروش کمک می کند تا با افزایش نیاز مشتری، تولید محصولات خود را افزایش دهند. Sainsbury متعهد شده است که فوراً به تأمین‌کنندگان کمک کند و حدود ۱۵۰۰ مشاغل کوچک که مشغول تجارت با این سوپر مارست هستند، از این کمک بهره مند می شوند. این خرده فروش همچنین این فرصت را به فروشگاه ها و شرکای خود داده است که به جای اجاره ماهیانه فرصت پرداخت سه ماهه داشته باشند.

پیش بینی می شود از این اقدام حدود ۲۵۰ مستاجر و شرکا بهره مند شوند، به طور مشابه عمده فروش مواد غذایی Morrisons نیز در اوایل ماه جاری اعلام کرد که برای تأمین هزینه های فوری با شیوع ویروس کرونا به تأمین کنندگان کوچکتر خود کمک کرده است. امیدواریم سایر کشورها نیز به زودی همچون این گروه عمل کنند و به تهیه کنندگان کوچک‌تر کمک کنند.

منبع: foodware365

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

نرم افزار پخش مویرگی پایا توسعه داده شده توسط شرکت دانش بنیان ویرا روش پایا کلیه ماژول های مرتبط با پخش مویرگی در صنعت پخش و صنایع غذایی و غیره را در برمی‌گیرد. جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار ویرا روش پایا را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت تولیدی مواد غذایی و پخش مویرگی آن‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *