توزیع و پخش مویرگی و فروش مویرگی

در این مقاله از وب سایت ویرا روش پایا ارائه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا با ما همراه باشید تا با ویژگی های کارکنان و پرسنل فروش مویرگی و مدیریت فروش و تاثیر آن ها بر عملکرد فروش و توزیع و پخش آشنا شوید.

تاثیر ویژگی های نماینده فروش بر مدیریت فروش

انتخاب افراد ناکارآمد و نامناسب، هزینه های سنگینی را برای مشاغل تولیدی و شرکت ها در پی خواهد داشت.  بنابراین باید در انتخاب نماینده فروش دقت زیادی کرد. اگر معیارهای ارزیابی کارکنان و پرسنل فروش مویرگی اهداف سازمان را برآورده سازد، منجر به رضایت مشتریان خواهد شد.

فروش وسیله ای برای ارتقا و تحقق اهداف بازاریابی سازمان ها است. بنابراین مدیریت فروش می تواند نقش اساسی در دستیابی به اهداف سازمانی داشته باشد. مدیریت فروش شامل برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و هدایت مشتریان و تلاش تیم کارکنان فروش است. مدیر فروش مجبور است که پرسنل خود را به گونه ای سازماندهی کند که بتوانند مانند یک تیم فعالیت کنند و اهداف تعیین شده مطابق با ارتقا شرکت را انجام دهد. بنابراین فرآیند مدیریت فروش شامل تعیین اهداف و استراتژی های فروش، تعیین ساختار، ارتقا کمی و کیفی کارکنان فروش و هدایت و ارزیابی کارکنان است.

جهت بهره گیری از مشاوره های رایگان و حرفه ای در زمینه مدیریت فروش ، فروش مویرگی ، توزیع و پخش مویرگی و غیره با کارشناسان ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی تماس بگیرید.

رتبه بندی و طبقه بندی پرسنل فروش مویرگی توسط مدیر فروش

به منظور داشتن یک سیستم مناسب برای استفاده بهینه از منابع فروش، بهتر است نماینده و پرسنل فروش را رتبه بندی کرد، این کار مزایایی در پی دارد که عبارتند از:

  • طبقه بندی مناسب با توجه به توانایی ها
  • تنظیم نیرو و نماینده فروش با منطقه و بازار هدف
  • شناسایی آنچه باید به کارکنان آموزش داده شود، در رابطه با رتبه آن ها
  • رتبه بندی ها می تواند در استفاده موثر از منابع در پروژه ها موثر باشد
  • برگذاری مسابقات بین نیروها و کارکنان فروش  و ترغیب آن ها برای کسب رتبه های برتر
  • به منظور افزایش انگیره در بین پرسنل، طراحی یک روش رتبه بندی می تواند فرصتی برای رشد استعدادها باشد

نقش کنترل در توزیع و پخش و مدیریت فروش مویرگی

کنترل یکی از کلمات موثر است که در مدیریت تعبیه شده است. منظور از کنترل، مقایسه برنامه ها و عملکرد، پیدا کردن دلایل انحراف، تصحیح و هدایت مسیر درست است. بنابراین نادیده گرفتن عنصر کنترل، منجر به ادامه مسیر اشتباه، عدم توانایی در رسیدن به اهداف و در نهایت عقب افتادن در رقابت می شود. بنابراین مهمترین کاری که مدیر فروش باید انجام دهد، کنترل کارکنان مرتبط است. گزارش ها و مشاهدات مربوط به کارکنان فروش، ماده اولیه را برای ارزیابی آن ها تهیه می کند.

روش های کنترل و ارزیابی کارکنان فروش

در اینجا کارهایی که می توانیم برای کنترل و ارزیابی کارکنان فروش انجام دهیم بیان شده است:

گزارش کارکنان فروش، از جمله گزارش های برنامه های کاری، گزارش جزئیات تماس با ما، گزارش مالی، گزارش خرید جدید مشتری، گزارش مشتریان سابق، گزارش های مربوط به تغییرات در محیط و رقبا، گزارش های اختصاص داده شده به رضایت مشتریان.

مشاهده مستقیم کارکنان فروش، ارزیابی کارکنان فروش از طریق دریافت شکایت از مشتریان، تماس با مشتریان و بررسی نظرات آن ها در مورد عملکرد کارکنان فروش.

ضرورت ایجاد تغییر در روند مدیریت فروش

فروش یکی از راه های کمک به دیگران برای بهبود کیفیت کار و زندگی است. طی سال های اخیر شاهد تغییرات بزرگی در فروش بوده ایم. رقابت شدیدتر شده و تعداد فروشندگان افزایش یافته است. کسانی که می خواهند مشتریان بیشتری به دست آورند، نیاز به داشتن هوش و شخصیت بهتری دارند و حتی نحوه راه رفتن، صحبت کردن و لباس پوشیدن نیز عاملی تعیین کننده خواهد بود. رقابت در فروش دقیقا مانند رقابت در ورزش است و اگر نماینده فروش آموزش و تمرین مداوم دریافت نکند، در برابر رقبای خود گم خواهد شد.

اگر به طور مداوم خود را بهبود ندهید، مطمئنا رو به زوال خواهید رفت و احتمالا در بین رقبا ۸۰ درصد پایین تر خواهید رفت.

مدیریت فروش مویرگی و توزیع و پخش با نرم افزار پخش مویرگی پایا

ویژگی های نماینده و پرسنل فروش مویرگی

متغیرهای مستقل، ویژگی های کارکنان فروش است. این خصوصیات به شرح زیر طبقه بندی شده می شوند:

آن ها مانند یک پزشک حرفه ای عمل می کنند:

بدترین کاری که یک نماینده فروش یا بازاریاب می تواند انجام دهد، نسخه بدون معاینه است.

آن ها عادت دارند به عنوان بخشی از حرفه خود “نه” بشنوند:

شنیدن “نه” به عنوان جواب، جزئی جدا نشدنی از یک نماینده فروش حرفه ای است و بنابراین ناامید نمی شود.

آن ها برای یافتن مشتری های جدید از هر فرصتی استفاده می کنند:

یک نماینده فروش حرفه ای از هر فرصتی استفاده می کند و همه را مشتری بالقوه می داند.

آن ها حرفه فروش و بازاریابی را دوست دارند:

هرکسی که وارد حرفه فروش و بازاریابی و پخش و توزیع مویرگی می شود باید آن را دوست داشته باشد، وگرنه هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود.

کارکنان فروش نگرش مثبت دارند:

لازم است یک نماینده فروش حرفه ای دارای نگرش مثبتی باشد که اساس شخصیت او را تشکیل می دهد. نگرش مثبت منجر به ارتعاشات مثبت می شود و این ارتعاشات در دستیابی به اهداف نقش اساسی دارند.

آن ها بسیار سرسخت هستند:

سرسخت بودن یکی از مهمترین ویژگی های یک نماینده فروش حرفه ای است. براساس تعدادی از مطالعات، بسیاری از مراحل فروش مویرگی فقط پس از پنج بار پیگیری قراداد منجر به عقد قرارداد می شوند. بسیاری از افراد فروش قبل از این مرحله از ادامه دادن، خودداری می کنند و تقریبا ۱۰ درصد از آن ها روند کار را تمام می کنند.

آن ها مهارت های ارتباطی بالایی دارند:

اگر یک نماینده فروش نتواند رابطه خوبی با مشتریان برقرار کند، وی مجبور است انرژی زیادی را برای ترغیب مشتری و نهایی کردن فروش صرف کند و قطعا قادر نخواهد بود به سطح خوبی از فروش برسد.

پرسنل فروش راندمان بالایی دارند:

یک نماینده فروش حرفه ای انرژی خود را صرف چیزهایی می کند که بهترین نتیجه را کسب کند، با بهترین مشتریان تماس گرفته و خود را با تکنیک های روانشناختی مجهز می کند.

آن ها آموزش را دوست دارند و آموزش را می پذیرند:

یک نماینده فروش حرفه ای باید دانش خود را در زمینه های مختلف افزایش دهد و صرفا دانش در مورد محصولات و خدمات کافی نخواهد بود.

آن ها مردم را دوست دارند و دیدگاه مشتری مداری دارند:

یکی از ویژگی های یک نماینده فروش حرفه ای این است که در کل احساس خوبی نسبت به افراد دارد. کسب که مشتریان را دوست دارد، این فرصت را دارد که با آن ها روابط طولانی تری داشته باشد و در نتیجه به سود بیشتری برسد.

نرم افزار پخش مویرگی پایا

نرم افزار پخش مویرگی پایا توسعه داده شده توسط شرکت دانش بنیان ویرا روش پایا ، کلیه ماژول های مرتبط با مدیریت فروش مویرگی را در بر می گیرد. به منظور آشنایی بیشتر با این نرم افزار ما را در شبکه اجتماعی فیسبوک دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

ویژگی های کارکنان فروش مویرگی و تاثیر آن ها بر عملکرد و نرخ فروش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *