سیستم پخش مویرگی و نرم افزار پخش پایا

در این مقاله از وب سایت شرکت ویرا روش پایا با ما همراه باشید تا با سیستم پخش مویرگی و کاربردها و مزایای آن در شرکت پخش آشنا شوید.

پخش مویرگی چیست

در پخش مویرگی شرکت ها و سازمان ها محصولات خود را در همه بازارها توزیع می کنند تا محصولات و خدمات آن ها در همه جا در دسترس باشد. به خصوص زمانی که شرکت رقبای زیادی داشته باشد و مصرف کننده ها و مشتری ها با برندهای مختلفی رو به رو باشند باید از سیستم پخش مویرگی مناسب همچون نرم افزار پخش پایا استفاده کرد تا محصولات به خوبی در معرض دید مشتری ها قرار بگیرند.

شرکت ویرا روش پایا با ارائه نرم افزار پخش پایا در حوزه سیستم پخش مویرگی در خدمت شماست. جهت ارتباط با کارشناسان ما و بهره گیری از مشاوره های رایگان در حوزه پخش و توزیع با ما تماس بگیرید.

بخش های تشکیل دهنده یک سیستم پخش مویرگی

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید یک سیستم توزیع از اجزای مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از : تعریف کالاها، قیمت گذاری کالاها، تخفیفات و جوایز فروش، تعریف مشتری و مصرف کننده، منطقه و مسیربندی توزیع، اعتبارات، انبار تعدادی، فروش محصول، مدیریت و توزیع محصول، وصول مطالبات، ابزارهای کنترلی و گزارشات.

پخش مویرگی چیست و چه کاربردی دارد در شرکت پخش ویرا روش پایا

به عبارت دیگر می توان گفت پخش و توزیع به این معنا است که محصول را در زمان و مکان مناسب به دست مشتری و مصرف کننده برسانیم. لذا برای دستیابی به این هدف نیاز به کانال های توزیع می باشد، که کانال توزیع نیز عبارت است از مسیری که از طریق آن می توان محصول را به مصرف کننده رساند.

وظایف سیستم توزیع و پخش مویرگی

همان طور که گفته شد پخش و توزیع در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها کاربرد دارد و یک سیستم پخش مویرگی وظایف مختلفی را برعهده دارد که برخی از آن ها عبارتند از: دریافت کردن سفارش از مشتری و مصرف کننده، تحویل دادن کالا به مشتری و مصرف کننده، وصول کردن مطالبات، ذخیره کردن کالا در انبار برای توزیع و دریافت و کنترل اطلاعات بازار.

نکات قابل توجه در طراحی سیستم پخش

توزیع محصولات به معنای رساندن محصول از تولید کننده به مصرف کننده نهایی است و تصمیم در خصوص چگونگی پخش و توزیع و تعیین کانال های توزیع بر سایر تصمیمات شرکت ها از جمله فروش و بازاریابی هم تاثیر می گذارد. امروزه پخش مویرگی در همه سازمان ها و شرکت های تولیدی از جمله شرکت های تولیدی مواد غذایی، مواد آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه و غیره اهمیت زیادی پیدا کرده است. بنابراین این شرکت ها و سازمان ها با پیاده سازی و بهره گیری سیستم پخش مویرگی می توانند از مزایای آن استفاده کنند و محصولات خود را به بهترین شکل به مصرف کنندگان برسانند. به این منظور ما استفاده از سیستم پخش مویرگی پایا متعلق به شرکت پخش ویرا روش پایا را به آن ها توصیه می کنیم.

جهت آشنایی بیشتر با شرکت ویرا روش پایا و نرم افزار پخش پایا می توانید به اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

پخش مویرگی چیست و چه کاربردی دارد