پخش و توزیع مویرگی با بهترین نرم افزار پخش مویرگی پایا

در این مقاله از وب سایت ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی قصد داریم شما را با توضیحات بیشتری از پخش و توزیع مویرگی و نقش آن در بهبود بازاریابی و افزایش فروش شرکت ها و سازمان های تولیدی آشنا کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

پخش و توزیع مویرگی چیست

توزیع مویرگی تحویل محصولات به آخرین فروشنده است. توزیع مویرگی از سیستم گردش خود در بدن موجودات زنده الهام گرفته است. بنابراین، طبق آناتومی بدن، گردش خون در بدن از قلب آغاز می شود و سپس از طریق شریان ها، در مویرگ ها و سپس در تمام قسمت های بدن جریان می یابد. نکته قابل توجه این است که گردش و جریان از قلب به عنوان یک مرکز مداوم و همیشه فعال است و این نکته اساسی در پخش و توزیع مویرگی کالاها و خدمات است. یعنی با شبیه سازی سیستم گردش خون بدن، جریانی از خون تازه و گرم در تمام اوقات شبانه روز و سال ها توسط شریان ها به طور مداوم به کوچک‌ترین مویرگ های بدن ارسال می شود و البته برخی از آن ها توسط رگ ها بازگردانده می شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه پخش و توزیع مویرگی و بازاریابی و فروش مویرگی با کارشناسان و متخصصان این حوزه در شرکت ویرا روش پایا تماس بگیرید.

می توان ادعا کرد که توزیع و پخش مویرگی راهی برای شروع توزیع کالاها و خدمات از مرکزی است که می تواند یک شرکت یا هر یک از نمایندگی های آن باشد و یک جریان مداوم، دائمی و بدون وقفه است. کلیه کانال های توزیع از شرکت تولیدی گرفته تا خرده فروشی و کلیه باجه ها یک سیستم توزیع فیزیکی را تشکیل می دهند که از قلب شروع می شود و به مویرگ ها ختم می شود. بنابراین می توان اظهار داشت که توزیع مویرگی روشی است که باید از مرکزی شروع شود که می تواند یک شرکت یا هر یک از نمایندگان آن باشد تا کالا یا خدمات را توزیع کند و یک جریان مداوم و بدون وقفه داشته باشد.

روش های دستیابی به اهداف توزیع و پخش مویرگی

برای دستیابی به این هدف، باید به نکات و عوامل زیادی توجه شود که یکی از مهم ترین عوامل توجه به منابع انسانی در کانال توزیع مویرگی است. در توزیع و پخش مویرگی ، شرکت ها نیز مانند بسیاری از بخش های دیگر، تمرکز مهم و اجتناب ناپذیری بر منابع انسانی و استفاده صحیح از این منابع دارند. بنابراین، داشتن یک سازمان توانمند و داشتن تعداد کافی کارمند در زمان مناسب، عامل بسیار مهمی در رفع نیازهای مشتریان است.

برنامه ریزی منابع انسانی یک فعالیت میان رشته ای است و برای مدیریت کارآمد به ترکیبی از دانش آماری، اقتصادی، روان شناختی، اجتماعی و علمی مدیران و برنامه ریزان نیاز است. این فعالیت در واقع یک مکانیسم اساسی برای مدیریت مؤثر است زیرا اولین کار در برنامه ریزی منابع انسانی، تعیین تعداد و نوع افراد مورد نیاز سازمان برای زمان حال و پیش بینی آن برای آینده است. یکی از مهم ترین کارهایی که دائماً بار سنگینی بر نیروی انسانی می گذارد، حفظ نیروی انسانی بهینه است. علاوه بر این، برنامه ریزی نیروی کار یک مسئله حساس در محیط های تولیدی و خدماتی به منظور فراهم کردن ساعات کاری مناسب برای کارمندان، مطابق با اهداف کارفرمایان و ترجیحات کارمندان، تا حد ممکن است.

تاریخچه توزیع مویرگی در بازارهای جهانی

بررسی پیشینه در عملیات توزیع شرکت ها نشان می دهد که هنوز در این زمینه به اهمیت نقش برنامه ریزی منابع انسانی توجه کافی نشده است و با وجود نقش مهمی که فعالان توزیع و پخش در افزایش نقدینگی و کاهش خطر از دست دادن مشتری و تأثیرگذاری بر برنامه های شرکت دارند، اما از برنامه ریزی و زمان بندی برای آن ها غفلت شده است.

برنامه های بهینه سازی شده برای کارمندان می تواند مزایای زیادی را در پی داشته باشد. اما اگر سازمانی بخواهد خواسته های مشتریان را با روشی با مقرون به صرفه پاسخ دهد و در عین حال الزاماتی از جمله توافق نامه های انعطاف پذیر در محل کار، سهام عدالت متغیر، حق انتخاب کارکنان و کار پاره وقت را نیز برآورده کند، نیاز دارد سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری را با دقت اجرا کند.

اهمیت پخش و توزیع در بازارهای جهانی

علاوه بر این هر بخش از صنعت مجموعه ای از موضوعات خاص خود را دارد و باید در نوع خود بررسی شود. برنامه ریزی نیروی انسانی یک مشکل چالش برانگیز در محیط های تولیدی و خدماتی است. هدف نهایی از زمان بندی نیروی انسانی، تخصیص عادلانه کار، تغییر کارمندان با توجه به مقررات کار، محدودیت های قانونی اهداف کارفرمایان و ترجیحات کارمندان است. یک برنامه مناسب منجر به افزایش بهره وری، استفاده حداکثری از ظرفیت منابع، کاهش زمان لازم برای اتمام کارها و افزایش سودآوری در هر سازمان می شود.

برنامه ریزی و زمان بندی نیروی انسانی برای فرآیند توزیع و پخش

روش های برنامه ریزی نیروی انسانی در مناطق مختلف کاربردی استفاده شده است. به طور کلی، مشکلات برنامه ریزی و زمان بندی بهینه برای کارکنان در برخی مشاغل از جمله شرکت های تلفنی، خطوط هوایی، بیمارستان ها، بانک ها، ادارات پلیس، شرکت های حمل و نقل، آتش نشانی و غیره به وجود می آید.

برای برنامه ریزی نیروی کار مدلی در یک شرکت سوئیسی پیشنهاد شد که در آن محدودیت هایی را برای اضافه کاری و تعطیلات در نظر گرفتند. آزمایش های محاسباتی در مورد زندگی واقعی نشان می دهد که کار کردن سالانه، یک روش اقتصادی مناسب برای تنظیم ظرفیت تولید برای خواسته های فصلی و دستیابی به انعطاف پذیری در توزیع ساعت کاری سالانه است.

مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که برنامه ریزی هایی که در آن ها سلامت و ایمنی کارکنان در نظر گرفته می شود، هزینه کار را تا حد ممکنی پایین نگه می دارد. تحقیقات نشان می دهد که برنامه ریزی کارکنان در بخش پخش و توزیع که تأثیر مهمی در سایر بخش های شرکت دارد، نادیده گرفته شده است.

نقش برنامه ریزی نیروی انسانی در کاهش هزینه ها

انعطاف پذیری برای استفاده صحیح از منابع انسانی از مهم ترین موضوعاتی است که سازمان های امروز با آن رو به رو هستند. به ویژه، در اقتصادهای پیشرفته، انعطاف پذیری نیروی کار یکی از بهترین راه های پاسخگویی به نوسانات تقاضا است. برنامه ریزی کارکنان فرآیندی است برای طراحی یک جدول زمانی کارآمد و ممکن برای کارمندان با در نظر گرفتن شرایط آن ها و سازمان و مقررات کار برای پاسخگویی به تقاضای کار سازمان.

از طرف دیگر، برنامه ریزی کارکنان توزیع فرصتی برای مدیریت ایجاد می کند تا از کارمندان به شیوه ای بهینه استفاده کرده و هزینه ها را نیز مدیریت کند. علاوه بر این، معادلات در این زمینه به گونه ای طراحی شده اند که امکان ارتباط بیشتر با شبکه مشتریان را فراهم می سازند و فرصتی برای آگاهی مدیران از امور ضروری برای جلب رضایتمندی مشتری ایجاد می کند.

هزینه های شرکت به ۳ بخش تقسیم می شود:

  • هزینه های ثابت شامل حقوق و دستمزد
  • هزینه های متغیر شامل کارهای اضافه کاری، هزینه نهار و رفت و آمد
  • هزینه های بیمه که از هزینه های ثابت و متغیر تشکیل شده است

برنامه ریزی نیروی کار کمک می کند تا کارمندان به صورت شیفتی به طور مناسب برای مطابقت با تقاضاهای متفاوت مشتریان کار کنند، هزینه ها را تحت کنترل نگه دارند و در عین حال کلیه مقررات مربوطه را برآورده کنند.

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

شرکت ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی کلیه ماژول های مرتبط با فرآیند توزیع و پخش مویرگی ، بازاریابی و فروش، مدیریت انبارداری، مدیریت منابع سازمانی و غیره را در این نرم افزار تعبیه کرده است. جهت آشنایی بیشتر ویدئوهای آموزشی ما را در وب سایت آپارات مشاهده نمایید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

پخش و توزیع مویرگی و نقش آن در افزایش فروش شرکت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *