تاثیر ویروس کویید 19 و کرونا بر صنعت پخش مواد غذایی و لجستیک با نرم افزار پخش مویرگی

در این مقاله از ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی با ما همراه باشید تا از جدیدترین تاثیرات ویروس کویید ۱۹ و کرونا بر صنعت پخش مواد غذایی و زنجیره تامین آگاه شوید.

تاثیر ویروس کویید ۱۹ بر صنعت پخش مواد غذایی

در مقاله قبلی از ویرا روش پایا به بررسی تاثیرات ویروس کرونا بر صنعت پخش مواد غذایی پرداختیم، در این مقاله قصد داریم جدیدترین تاثیرات این ویروس بر صنعت پخش مویرگی غذایی را بررسی کنیم. شاخص های رفتاری در مقاله قبلی عبارت بودند از رفت و آمدهای محدود برای خرید، نگرانی از افزایش قیمت برخی از محصولات به دلیل محدود شدن دسترسی به آن ها. شاخص های مشترک ویروس کویید ۱۹ در اکثر کشورها نیز شامل تعطیلی رستوران ها و محدودیت تجمع ها می باشد. علاوه بر این، با تعطیلی رستوران ها، گزینه هایی مانند تحویل در خانه در صنعت خرده فروش رونق یافته است، زیرا مصرف کنندگان کمتر به خرید حضوری می روند.

با کارشناسان ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و حرفه ای در زمینه پخش مواد غذایی و سایر محصولات بهره مند شوید.

در حالی که صنعت پخش مواد غذایی همچنان یک بخش مهم محسوب می شود، بیماری همه گیر کرونا باعث ایجاد تغییر و تاثیر قابل توجهی شده است که مشاغل مواد غذایی باید با آن ها مقابله کنند و از ادامه فعالیت های روزمره خود اطمینان حاصل کنند.

فشار ویروس کرونا بر روی زنجیره تامین

بخش زنجیره تامین در سازمان های پخش مواد غذایی اغلب یک همکاری پیچیده و بین المللی بین تولید کنندگان، تامین کنندگان، پردازشگرها، انبارداری، حمل و نقل و غیره است. درحالی که ویروس کویید ۱۹ همچنان در حال گسترش است و اقدامات جدیدی برای جلوگیری از تشدید بیشتر اعمال می شود.

در حال حاضر، اختلالات همچنان ناچیز به نظر می رسد، زیرا عرضه مواد غذایی به بازار کافی است و نسبتاً پایدار بوده است، اما زنجیره تامین مواد غذایی برای زمان آینده همچنان مورد آزمایش است. پیش بینی ذخایر غلات همچون گندم و سایر محصولات حیاتی برای سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان به مقدار کافی، تخمین زده شده است. پیامدهای موجود در بخش شیلات می تواند متفاوت و کاملاً پیچیده باشد. در مورد شیلات، فروپاشی بازار همراه با عدم رعایت اقدامات بهداشتی مانع از فعالیت کشتی های ماهیگیری می شود. این موضوع می تواند یک اثر دومینو را در زنجیره تامین ایجاد کند.

نوسان قیمت با ظهور ویروس کویید ۱۹

علاوه بر موارد گفته شده، مسائل لجستیک و زنجیره تامین از قبیل محدودیت در حمل و نقل، بسته شدن مرزها و کاهش تقاضای بخش پذیرش مسافرت و مهمان باعث ایجاد تغییرات اساسی در بازار می شود که در عوض می تواند بر قیمت ها تأثیر بگذارد. اگرچه انتظار نمی رود که قیمت عمده در انواع محصولات اصلی مانند برنج، ذرت و گندم به دلیل عرضه، سهام و تولیدی که دارای سرمایه بیشتری است، افزایش یابد. اما در سایر کالاهایی که دارای ارزش بالایی هستند مانند گوشت و ماهی، احتمالاً قیمت ها افزایش می یابد.

فشار وارد بر لجستیک و زنجیره تامین در صنعت پخش مواد غذایی

چالش های مربوط به کاهش دسترسی به خوراک دام و ظرفیت کشتارگاه ها به دلیل محدودیت های لجستیک و زنجیره تامین و کمبود نیروی کار می تواند منجر به اختلال در زنجیره تامین در صنعت پخش غذایی شود. مسائل لجستیک مانند کاهش سرعت حمل و نقل در مرزها به ویژه برای تولید محصولات تازه مضر است، زیرا این امر می تواند منجر به افزایش ضایعات مواد غذایی شود.

به همین ترتیب، ماهی های تازه نیز برای جلوگیری از این امر نیاز به فروش، پردازش یا نگهداری در مدت زمان نسبتاً کوتاهی دارند. همچنین کمبود نیروی کار، مشابه محصولات تازه، می تواند باعث مختل کردن صنایع بسیاری شود.

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو کلیه ماژول های مرتبط با پخش مواد غذایی ، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت بازاریابی، مدیریت انبارداری، مدیریت منابع سازمانی و غیره را در برمی‌گیرد. جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار می توانید ویرا روش پایا در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

جدیدترین تاثیرات ویروس کویید ۱۹ بر صنعت پخش مواد غذایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *