ویروس کرونا و کویید 19 بر صنعت غذایی و پخش مواد غذایی

در این مطلب از ویرا روش پایا توسعه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا قصد داریم به بررسی برخی از تاثیرات ویروس کرونا یا کویید ۱۹ بر صنعت غذایی و پخش مواد غذایی بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

ویروس کرونا و تاثیر آن بر صنعت غذایی

ویروس کرونا و کویید ۱۹ کشورها را به سمت اقدامات احتیاطی و حیاتی سوق داده است و مردم را ملزم کرده تا از فعالیت های اجتماعی خودداری کنند و تا حد امکان در خانه بمانند. این تغییر رفتار و احساس عدم امنیت و اقدامات احتیاطی مسئولان، مصرف کنندگان و مشتریان را به سمت الگوهای مختلف خرید سوق داده است.

اخیراً در پژوهشی شش سطح از آستانه رفتار مصرف کنندگان را که مستقیماً به نگرانی های مربوط به شیوع ویروس کرونا مرتبط است، طبقه بندی کرده اند. بسته به میزان شیوع گزارش شده کرونا ویروس ، تعداد آستانه ها مشخص می شود. در حال حاضر، متداول ترین تغییر رفتار مصرف کنندگان در اروپا مربوط به خریدهای روزانه است، که باعث نگرانی در مورد افزایش قیمت ها شده است زیرا در برخی موارد دسترسی محدود به اجناس بر قیمت گذاری اثر گذاشته است. از شاخص های مشترک ویروس کویید ۱۹ شامل تعطیلی رستوران ها و محدودیت در مجامع شده است.

ویرا روش پایا توسعه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو، از شما عزیزان خواهشمند است تا حد امکان در خانه بمانید تا با هم بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.

رونق خرید و فروش آنلاین در پخش مواد غذایی

با تعطیلی رستوران ها و کاهش شدید مشاغل فعال در زمینه خدمات غذایی مانند پذیرایی در هتل ها، فرودگاه ها و همایش ها، شرکت های غذایی که به طور معمول به این بخش ها خدمات می دادند، با چالش روبرو می شوند. مشاغلی مانند رستوران ها و کافه ها در اکثر کشورها بسته شده اند، اما گزینه های خرید و فروش آنلاین و تحویل در منزل فعال هستند. گزارش ها نشان می دهد که روند تحویل مواد غذایی هم در بازارهای مختلف اروپایی تغییر کرده است.

افزایش رونق صنعت خرده فروشی در صنایع غذایی

صنعت خرده فروشی روند افزایشی بزرگی را تجربه می کند، زیرا مصرف کنندگان مجبور هستند با خرده فروشی ها تماس بگیرند تا مواد غذایی مصرفی روزانه را برای آن ها فراهم کنند. علاوه بر این، عدم اطمینان در مورد تحولات ویروس کویید ۱۹ باعث می شود مصرف کنندگان واکنش های سریع تری نشان دهند و شروع به جمع آوری مواد غذایی کنند تا عدم اطمینان خود را نسبت به آینده برطرف کنند.

در دو کشور این رفتار واکنشی به شدت دیده شده است، بلژیک با رشد ۴۴ درصدی در هفته ۱۱ام نسبت به سال گذشته و اسپانیا با رشد ۷۱ درصدی در هفته ۱۱ ام در مقایسه با سال گذشته. نکته ای که هنگام مقایسه این اعداد باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا دولت ها مانند بلژیک مقرراتی مانند تعطیلی در کل کشور را به طور هم‌زمان اعمال می کنند یا اینکه این اتفاق به تدریج در هر منطقه مانند ایتالیا رخ می دهد. به خصوص هنگامی که دستور بر تعطیلی داده می شود، فشار عظیمی بر فروشگاه های خرده فروشی وارد می شود تا اطمینان حاصل کنند که ذخایر کافی دارند.

آسیب پذیری پخش مواد غذایی بعد از ویروس کرونا

صنایع غذایی بخش مهمی است، به این معنی که حتی در طول همه گیری و شیوع ویروس کرونا ، تأثیر منفی روی این بخش در مقایسه با سایر بخش ها مانند جهانگردی و حمل و نقل هوایی که برای زندگی روزمره حیاتی نیستند، محدود بوده است.  در حالی که برخی از شرکت های مواد غذایی به دلیل کاهش درآمد مطمئناً با مشکلاتی روبرو هستند، برخی دیگر نیز به طور شبانه روزی کار می کنند تا همچنان بتوانند به افزایش تقاضای خرده فروشان پاسخ دهند.

یکی از نگرانی های عمده شرکت ها در صنعت غذا مربوط به سلامتی و در دسترس بودن کارمندانشان است. با افزایش فشار خرده فروشی، مشاغل غذایی واقعاً به تمام ظرفیتی که برای ادامه تولید و برآوردن تقاضای روزافزون نیاز است، محتاج‌اند. خوشبختانه، شرکت ها، سیاست ها و مقررات خاصی را در دست دارند تا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از انتقال ویروس انجام دهند.

منبع: foodware365

نرم افزار پخش مویرگی پایا

شرکت های پخش در صنایع غذایی و پخش مواد غذایی می توانند با استفاده از نرم افزار پخش مویرگی پایا کلیه خدمات پخش و سرویس دهی خود را به صورت آنلاین انجام دهند و بهترین نتیجه ممکن را بگیرند. جهت ارتباط با ویرا روش پایا به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

تاثیر ویروس کرونا بر صنعت غذایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *