سیستم مدیریت منابع سازمانی و سیستم ERP در بهترین نرم افزار پخش مویرگی پایا

در این مقاله از وب سایت ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی با ما همراه باشید تا با فازهای پیاده سازی یک سیستم مدیریت منابع سازمانی یا سیستم ERP در سازمان ها و شرکت ها آشنا شوید.

سیستم مدیریت منابع سازمانی چیست

سیستم مدیریت منابع سازمان یا سیستم ERP در واقع یک رویکرد برای برنامه ریزی در سازمان است که در آن از یک بسته نرم افزاری برای یکپارچه سازی منابع و اطلاعات یک سازمان استفاده می شود و در بخش های مختلف سازمانی قابل اجرا است. با استفاده از این سیستم، کلیه بخش های موجود در یک سازمان یا شرکت می توانند به صورت جامع و یکپارچه با هم تعامل داشته باشند و از گزارش ها و اطلاعات یکدیگر استفاده کنند.

با ویرا روش پایا ارائه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی تماس بگیرید تا از مشاوره های رایگان در زمینه مدیریت منابع سازمانی ، مدیریت ارتباط با مشتری ، مدیریت انبارداری ، امور حسابداری و غیره بهره مند شوید.

بخش های تشکیل دهنده یک سیستم ERP

یک نرم افزار ERP از بخش های مختلفی تشکیل شده است که عبارت‌اند از : اطلاعات لازم برای کنترل پروژه، مجموعه اطلاعات مربوط به منابع انسانی، مجموعه اطلاعات لازم برای تولید محصولات، مجموعه اطلاعات پایه ای موجود در سازمان، اطلاعات مالی و زیرسیستم های مالی، اطلاعات زیرسیستم های اداری، اطلاعات سیستم ها و زیرسیستم های اطلاعات فنی و غیره.

فرآیند پیاده سازی سیستم مدیریت منابع سازمانی

برای اجرا و پیاده سازی یک مدیریت منابع سازمان یا همان سیستم ERP در یک سازمان و شرکت لازم است در ابتدا یک سری از تغییرات در فرآیندهای کسب و کار و نرم افزارهای سازمانی ایجاد شود تا آن ها با فرآیند جدید وفق داده شوند و سازگار شوند. مراحل پیاده سازی این پروژه عبارت‌اند از: آماده سازی پروژه، تهیه مدل کسب و کار، محقق سازی، آماده سازی نهایی، راه اندازی و پشتیبانی. در ادامه هر کدام از این بخش ها را توضیح داده ایم.

۱ مرحله آماده سازی پروژه  مدیریت منابع سازمان

در این مرحله در سازمان باید طرح و برنامه ای آموزشی در جهت اجرای سیستم ERP نوشته شود و استراتژی برای به روزرسانی سازمان از وضع موجود به وضع مطلوب تهیه شود. اقدام به جمع آوری اطلاعات پایه و ضروری سازمان شود، و نیازمندی های سازمانی شناسایی شود. بازبینی استراتژی تعیین شده و تدوین نهایی استراتژی برای پیاده سازی اجرای پروژه، ایجاد تیم های وظیفه ای برای انجام بخش های موجود در پروژه، برگزاری جلسات آموزشی در جهت آگاهی برای شروع پروژه، تعیین خط مشی ها و اهداف موجود در پروژه و در نهایت تعریف استراتژی برای آموزش کاربران نهایی.

۲ مرحله طراحی مدل کسب و کار

در این مرحله ابتدا لازم است یک بازنگری در حوزه های کاری و فرآیندهای سازمانی انجام شود تا عناصر فرآیندها شناسایی شوند. سپس باید به مدل‌سازی برای اهداف استراتژیک کسب و کار پرداخته شود تا بتوان آن ها را به بهترین نحو با فرآیندهای موجود هماهنگ کرد. در این مرحله لازم است کارگاه های آموزشی برای آموزش تیم پروژه تشکیل شود، و همچنین باید وضعیت موجود سازمان یا AS-IS  شناسایی شود تا بتوان بر اساس آن به مدل‌سازی پرداخت. به روش های (Best Practice) مورد نیاز برای اصلاح فرآیند شناسایی می شود و به الگوبرداری از مستندات سازمانی پرداخته می شود. به طور کلی در این مرحله باید به شناخت چشم انداز سازمان، اهداف کلان و مأموریت های سازمان پرداخته می شود.

خروجی های مرحله طراحی

سپس بر اساس نیازمندی های شناسایی شده در مرحله قبلی به تعریف و طراحی مدل بهینه اولیه پرداخته می شود. فاصله بین مدل بهینه و مدل اولیه تعیین می شود و میزان تغییرات لازم در فرآیندها مشخص می شود. در ادامه پیشنهادهایی برای ارتقا اثربخشی، راهکارهای بهبود دهنده وضع موجود و افزایش کارایی فرآیندها بیان می شود و سپس ابزارها و برنامه های مورد نیاز برای رسیدن به آن ها تعیین می شود.

خروجی های این مرحله عبارت‌اند از نمودار گردش فرآیند، لیست فعالیت ها و فرآیندهای کسب و کار، مستندات و برنامه های پیکربندی، فرم های درخواست توسعه، مستندات مربوط به اجرای و توسعه سیستم ERP ، طرح و برنامه توسعه پروژه پیاده سازی ERP.

۳ مرحله محقق سازی سیستم مدیریت منابع سازمانی

در این مرحله بر اساس نیازمندی هایی که در مراحل قبلی تعیین شده، به پیکربندی سیستم ERP بر اساس نیازهای سازمان مورد نظر پرداخته می شود. تیم اجرایی دانش و اطلاعات خود را به تیم کارفرما انتقال می دهند. فعالیت هایی که در این مرحله انجام می شوند عبارت‌اند از آموزش دادن به تیم پروژه، پیکربندی اولیه سیستم ERP و تائید گرفتن برای آن، تغییر دادن در نرم افزار پایه تا اینکه به راه حل ERP مناسب برسد. ایجاد فرم ها و ابزارهای لازم و آزمایش آن ها، آزمون عملکرد سیستم، پیکربندی نهایی سیستم و تست و آزمون یکپارچگی سیستم و در نهایت مدیریت کیفیت و تست آن.

۴ مرحله آماده سازی نهایی مدیریت منابع سازمانی

در این مرحله تیم پیاده سازی سیستم مدیریت منابع سازمانی باید به بازبینی طرح ارائه شده بپردازند و پروژه را به صورت نهایی آماده سازی کنند. اقدامات انجام شده و ناتمام را پیگیری کنند، تست های نهایی سیستم ERP را انجام دهند و برای هماهنگی نهایی با کمیته راهبری جلساتی را برگزار کنند. سپس تیم پیاده سازی باید آموزش های لازم را به مدیریت سیستم بدهند. در این مرحله همچنین باید به ارزیابی میزان صحت و دقت داده های قبلی و داده های جمع آوری شده نیز پرداخته شود.

۵ مرحله راه‌اندازی نهایی و پشتیبانی سیستم ERP

در این مرحله تیم اجرایی سیستم ERP به تهیه و بازبینی برنامه راه‌اندازی این سیستم می پردازند، بر برنامه آموزشی نظارت می کنند تا ببینند به اهداف مورد نظر می رسند یا خیر، خطاهای موجود را اصلاح می کنند، عملکرد سیستم را بررسی می کنند تا به تائید نهایی برسند، پشتیبانی کامل از سیستم تا حداقل یک ماه پس از پیاده سازی آن در سازمان مورد نظر و در نهایت انجام فعالیت های اختتامیه پروژه پیاده سازی سیستم مدیریت منابع سازمان .

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو توسط کارشناسان حرفه ای و دانش آموخته از دانشگاه های برتر در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات در شرکت دانش بنیان ویرا روش پایا توسعه داده شده است. جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار پخش مویرگی می توانید ویرا روش پایا را در شبکه اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

فازهای پیاده سازی یک سیستم مدیریت منابع سازمانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *