مدیریت بازاریابی در صنعت پخش مویرگی و فروش مویرگی

هدف از این مقاله بررسی نقش مدیریت بازاریابی در توزیع و پخش محصولات در صنعت پخش است، با ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی همراه باشید تا با این موضوع و اهمیت آن در بازارهای جهانی آشنا شوید.

تعریف بازاریابی و مدیریت بازاریابی

بازاریابی در بین مردم به عنوان تبلیغات برای افزایش فروش شناخته شده است. آن ها استدلال می کنند که شرکت ها همیشه به دنبال فروش چیزی به مشتریان هستند. اما باید توجه داشت که حتی اگر هدف نهایی فروش باشد، عوامل دیگری نیز وجود دارند که منجر به تحقق و توسعه فروش می شوند، از جمله شناسایی نیازهای مشتری، تولید کالاهای با کیفیت و قیمت گذاری مناسب.

بازاریابی را می توان به عنوان یک فرآیند اجتماعی و مدیریتی تعریف کرد که افراد و گروه ها برای ایجاد و تبادل محصولات و خدمات به آن نیاز دارند. پیتر دراکر ادعا می کند که هدف از بازاریابی افزایش فروش محصول و خدمت با محوریت شناسایی مشتریان است تا کالاها یا خدمات ارائه شده توسط شرکت با نیازهای آن ها مطابقت داشته باشد. در واقع بازاریابی یک فرآیند مدیریتی – اجتماعی است که به موجب آن افراد و گروه ها با تولید و تبادل کالا، نیازها و خواسته های خود را برآورده می کنند.

جهت آشنایی بیشتر با بهترین نرم افزار پخش مویرگی با کارشناسان ویرا روش پایا تماس بگیرید.

مسئولیت های مدیریت بازاریابی

همان طور که قبلا اشاره شد مردم بازاریابی را تلاشی برای یافتن مشتری بیشتر می دانند. هر سازمانی برای محصولات خود مشتریان خاصی دارد. یک شرکت ممکن است در یک نقطه خاص از زمان با تقاضای کافی یا تقاضای بیش از حد رو به رو شود. مسئولیت مدیریت بازاریابی نه تنها شامل مطالبه بیشتر تقاضاها، بلکه تغییر و کاهش مطالبات در برخی موارد است. مدیریت بازاریابی سعی دارد براساس شرایط محیطی، نرخ زمان و ماهیت تقاضا را تغییر دهد. به عبارت دیگر، مدیریت بازاریابی تقاضا را کنترل می کند. این موضوع شامل تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی، اجرا و کنترل برنامه هایی است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و حفظ معاملات ایجاد و طراحی شده اند. بنابراین، مدیریت بازاریابی شامل مدیران فروش، فروشندگان، مدیران تبلیغات، محققان بازاریابی، مدیران محصولات و مدیران امور قیمت گذاری می شود.

نقش توزیع و پخش مویرگی در صنعت پخش

امروزه با توجه به تغییرات اساسی در جوامع و تغییر در نیازها و سلیقه مصرف کنندگان، نحوه دسترسی به کالاهای مورد نیاز نیز تغییر کرده است. توزیع کنندگان سعی می کنند کارآمدترین و کم هزینه ترین شبکه توزیع و پخش محصول در صنعت پخش مویرگی را انتخاب کنند تا کالاهای خود را در اسرع وقت به مصرف کنندگان خود تحویل دهند. یکی از شبکه های توزیع در مدیریت بازاریابی پخش و توزیع مویرگی است که اکثر شرکت ها تمایل به استفاده از آن دارند. طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که ابعاد مدیریت بازاریابی از جمله مکان یابی، تقسیم بازار و نام تجاری با توزیع مویرگی ارتباط دارد و بیشترین رابطه بین تقسیم بازار و توزیع مویرگی و فروش مویرگی وجود دارد.

بازاریابی مویرگی با بهترین نرم افزار پخش مویرگی در شرکت ویرا روش پایا

انواع کانال توزیع در پخش مویرگی

یکی از عناصر ترکیب بازاریابی، مکان یا کانال های توزیع است و تولید کنندگان از کانال های مختلفی استفاده می کنند تا بسته به نوع کالا، محصولات خود را به مصرف کنندگان تحویل دهند. به طور کلی توزیع در بازار از دو طریق انجام می شود:

  • شبکه های توزیع دستی یا شبکه های توزیع عمده فروشی
  • شبکه توزیع مویرگی

سیاست اکثر شرکت های تولیدکننده توزیع محصولات در صنعت پخش، استفاده از کانال های توزیع مویرگی است، زیرا توزیع و پخش مویرگی کالا منجر به کاهش ریسک مالی، کنترل و مدیریت بازار، استفاده از بازخوردهای بازار، اصلاح محصول و سایر مزایا می شود. بسیاری از تولید کنندگان توانایی مالی لازم برای بازاریابی مستقیم را ندارند. استفاده از واسطه های توزیع بخش قابل توجهی از حجم کار را کاهش می دهد و بهره وری در ارسال کالا به بازارهای هدف را افزایش می دهد. واسطه های توزیع می توانند به دلیل روابط متقابل و همچنین تجربه، مهارت و حجم عملکرد، محصولات را به طور مناسب تر و بهتری بین شرکت ها توزیع کنند. امروزه یکی از چالش هایی که مدیران با آن رو به رو هستند تصمیم گیری در مورد نحوه توزیع کالا است زیرا این تصمیم تاثیر مستقیمی بر سایر تصمیمات از جمله قیمت گذاری، تبلیغات و غیره دارد.

اهمیت انتخاب کانال توزیع مناسب

تصمیم گیری در مورد کانال های توزیع از آن جهت اهمیت دارد که شرکت مجبور است برای مدت طولانی به کانال ها متعهد بماند، زیرا سایر اجزای بازاریابی از جمله قیمت، محصول و رشد محصول، تا حدی قابل تغییر هستند. با این وجود، تاسیس تیم توزیع مطلوب سال ها طول می کشد و نمی توان آن را به راحتی تغییر داد. از آنجا که انتخاب نوع کانال توزیع یک تصمیم مهم برای شرکت ها است و اکثر شرکت ها تمایل به استفاده از پخش و توزیع مویرگی دارند، لازم است که نقش مدیریت بازاریابی در سیستم توزیع و پخش مویرگی به خوبی مشخص شود.

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

بدون شک نرم افزار پخش مویرگی پایا توسعه داده شده توسط شرکت ویرا روش پایا، بهترین سیستم پخش در صنعت پخش مویرگی می باشد، زیرا به صورت کاملا حرفه ای و بهینه کلیه ماژول های ضروری در فرآیند پخش و توزیع محصول و کالااز جمله مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت انبارداری و غیره را در برمی گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در شبکه اجتماعی فیسبوک با ما همراه باشید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

نقش مدیریت بازاریابی در صنعت پخش مویرگی