سیستم مدیریت اشتراکی با شرکت ویرا روش پایا

در این مقاله از ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی ضمن معرفی سیستم مدیریت اشتراکی و چالش های پیش روی آن به ارائه راهکار موثر در آن با عنوان مدیریت درآمد پیشرفته پرداخته ایم، در ادامه با ما همراه باشبد تا با این موضوعات مدیریتی آشنا شوید.

سیستم مدیریت اشتراکی چیست

مدیریت اشتراکی نوعی از مدیریت مدرن است که در آن ساختارهای سنتی تغییر کرده اند و باعث رشد در کسب و کارها شده است و طبق نتایج به دست آمده این سبک جدید، بعث ایجاد ساختار شکنی مثبتی در سطوح مدیریتی خواهد شد. در گذشته در سیستم های مدیریتی همه اختیار امور در دست یک نفر به عنوان مدیر و رهبر بود، اما امروزه اکثر سازمان ها و شرکت ها به خصوص سازمان هایی که تعامل بیشتری با مشتریان دارند به سمت سیستم مدیریت اشتراکی سوق داده شده اند و مدیریت بخشی از امورد و فروش خود را به مشتریان و خرده فروشان و عمده فروشان واگذار کرده اند.

این کار ضمن گسترش و توسعه کسب و کارها و مزایایی که برای سازمان ها در پی دارد، با چالش هایی نیز مواجه است، در ادامه به برخی از مهم ترین چالش های موجود در سیستم مدیریت اشتراکی اشاره کرده ایم و در نهایت راه حل این چالش ها را تحت عنوان مدیریت درآمد پیشرفته (MaxQ’s Advanced Revenue Management (ARM)) معرفی کرده ایم.

با ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی همراه باشید تا از جدیدترین مقالات تخصصی در حوزه مدیریت و فناوری آشنا شوید.

سیستم مدیریت درآمد چیست

یک سیستم مدیریت درآمد عبارت است از روش ها و تکنیک های حسابداری برای تولید و تهیه گزارش های مالی از فعالیت های تجاری و وضعیت مالی یک شرکت و سازمان. در طی فرآیند مدیریت درآمد سعی می شود تا از قوانین حسابداری و مالی برای اظهارات مالی استفاده شود تا در نهایت منجر به افزایش درآمد و دارایی های کل سازمان شود. این فرآیند ممکن است به دلیل پیچیدگی های قوانین حسابداری، برای سرمایه گذاران فردی دشوار باشد، لذا برای اجرای صحیح مدیریت درآمد نیاز به متخصصان و کارشناسان حسابداری و مالی است.  

سیستم مدیریت درآمد با بهترین نرم افزار پخش مویرگی

چالش های پیش روی سیستم مدیریت اشتراکی

با وجودی که اتوماسیون می تواند مزایای عمده ای را برای شرکت ها و سازمان ها در پی داشته باشد، اما پیدا کردن ابزاری مناسب برای اتوماسیون یک فرآیند پیچیده تجاری کاری بسیار دشوار است. این امر به ویژه در مورد مدیریت درآمد حاصل از سیستم های اشتراکی نیز صادق است، جایی که تعداد راه حل های گیچ کننده بسیاری برای مدیریت مشاغل اشتراکی وجود دارد.

بسیاری از مشتریان ممکن است خیلی دیر متوجه شوند که سیستمی که انتخاب کرده اند نتوانسته است ویژگی ها و کارکردهایی را که برای مشاغلشان مهم است، فراهم کند. حتی در سیستم های مدیریت مشترک که از نظر تحلیلگران اهمیت زیادی برای سازمان ها دارد، این موضوع بارها مشاهده شده است و مشتریان در بررسی های خود به ویژگی های ضعیف سیستم ها اشاره کرده اند. با به کار بردن راه حل مدیریت درآمد پیشرفته می توان تا حد زیادی از بروز مشکلات موجود در این زمینه جلوگیری کرد، در ادامه به بخشی از این چالش ها اشاره شده است.

۱ کمبود شایستگی های کلیدی

امکان تغییر عضویت و اشتراک باید قابلیت اصلی سیستم مدیریت اشتراکی باشد. با این حال، بسیاری از مشتریان روند ایجاد تغییر در اشتراک در سیستم های خود را کارا، پیچیده و بسیار دشوار توصیف می کنند.

همچنین آن ها از سیستم مدیریت اشتراک خود انتظار داشته دارند که یک مدیریت قرارداد جامع و انعطاف پذیر ارائه دهد. با این حال، ممکن است مشتریانی را ببینید که دچار نقص های جدی در انجام قراردها هستند. به عنوان مثال، مشتری می گوید که سیستمی که در شرکت او مستقر است، هیچگونه عملکردی برای مدیریت قراردادها ندارد، در حالی که مشتری دیگری می گوید سیستم وی برای نیازهای حسابداری معمولی و مدیریت قراردادها از عملکرد محدودی برخوردار است.

۲ عدم انعطاف پذیری در شرایط مختلف

یک سیستم مدیریت اشتراکی باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا بتواند طیف گسترده ای از شرایط اشتراک، مانند شرایط یک ماهه و سالانه و همچنین خرید های یک باره را اداره کند. اشتراک های ترکیبی نیز باید در سیستم پشتیبانی شود، مانند ترکیبی از اشتراک ماهانه، سه ماهه و سالانه.

با این حال بسیاری از مشتریان از عدم وجود برخی شرایط  که مشاغل اشتراکی به آن ها نیاز دارند، شکایت می کنند که چرا سیستم مدیریت اشتراکی آن ها را پشتیبانی نمی کند از جمله فرآیند قیمت گذاری، بسته بندی، صورت حساب های پرداختی و غیره. به عنوان مثال مشتریان ممکن است به این موارد اشاره کنند:

  • این سیستم برای پرداخت های یک بار مصرف نیاز به یک راه حل دارد.
  • این سیستم برای صورت حساب های ماهانه به خوبی کار می کند، اما برای صورت حساب های جزئی و روزانه، کار نمی کند.
  • سیستم فقط از یک روش پرداخت پیش فرض برای هر حساب پشتیبانی می کند و ما مجبور شدیم روش پرداخت خودمان را طراحی کنیم تا مشتریان بتوانند از روش های پرداخت مختلف برای اشتراک های مختلف استفاده کنند.
  • این سیستم به ما اجازه نداد که بدون ایجاد اشتراک، فقط با یک پرداخت یک خرید را انجام دهیم و ما مجبور شدیم راهی را برای مدیریت محصولات یک بار مصرف در کنار اشتراک های خود ایجاد کنیم.

۳ نقایص موجود در تخفیفات و تبلیغات

ارائه تخفیفات و تبلیغات یک روش پرکاربرد در تجارت برای بسیاری از شرکت ها است. با این وجود بسیاری از مشتریان از ناتوانی راه حل های سیستم مدیریت اشتراکی خود برای پشتیبانی از تخفیف ها و تبلیغات شکایت دارند. به عنوان مثال، مشتریان ممکن است به این موارد اشاره کنند:

  • گاهی اوقات ما ایده ای برای تبلیغ داریم که نمی توانیم با ماژول های ارائه شده و ویژگی های فروش در سیستم قادر به اجرای آن باشیم.
  • این سیستم از عدم توانایی برای ارائه تخفیف برخوردار است و در تنظیم مدل های مختلف صورت حساب، مانند تخفیف زیاد، از قابلیت های محدودی برخوردار است. از آنجا که سیستم به ما اجازه نمی دهد به صورت دلخواه صورت حساب بنویسیم، ایجاد معاملات سفارشی دشوار است.
  • این سیستم برای مدل های تجاری مناسب است که قیمت گذاری استاندارد است و تخفیفات کمی در آن وجود دارد.
  • این سیستم روشی برای تولید کد کوپن یا تخفیف یا محدود کردن استفاده از کدها برای برخی محصولات ارائه نمی دهد.

۴ کدگذاری سفارشی لازم است

تحلیلگران برای توصیف طیف گسترده ای از اشتراک ها، قراردادها، صورت حساب ها و عملیات پرداخت از یک کلمه سلسله مراتبی استفاده می کنند که یک سیستم مدیریت مشترک باید قادر به انجام آن باشد. با این حال، مشتریان انتظار دارند که باید برنامه نویسی و راه حل های سفارشی برای صورت حساب، پرداخت، درآمد رسمی، تبدیل ارز و سایر عملیات انجام شود، زیرا سیستم آن ها فاقد این قابلیت ها است یا فقط می تواند طیف عملیات محدودی را انجام دهد. به عنوان مثال، مشتری می گوید: سیستم او در انجام عملیات صدور صورت حساب کلی، خوب عمل می کند اما برای صورت حساب های جزئی به کدگذاری سفارشی نیاز دارد.

یا ممکن است مشتری بگوید هیچ گونه انعطاف پذیری در برنامه های سفارشی سازی شده، ندارد و برای تکمیل صورت حساب به راه حل های بیشتری احتیاج دارد. نیاز به انجام برنامه نویسی سفارشی برای این نوع ویژگی ها و قابلیت ها می تواند ریسک قابل توجه و همچنین پیچیدگی و هزینه زیادی را به همراه داشته باشد.

۵ پیچیدگی ها و دشواری های ادغام

مشتریان همچنین ممکن است با مشکلات مربوط به ادغام سیستم مدیریت اشتراکی خود با مخازن خارجی مانند پایگاه های داده، سیستم های CRM و دروازه های پرداخت مواجه باشند. به عنوان مثال ممکن است مشتری بگوید: بزرگترین مشکل شرکت من اتصال با سیستم های پرداخت است. دسترسی به تلفن همراه نیز یکی دیگر از نیازهای اساسی در بازارهای امروزی است، اما ممکن است مشتری گزارش دهد که سیستم مدیریت اشتراکی وی امکان دسترسی به تلفن همراه را ندارد.

راه حل چالش های سیستم مدیریت اشتراکی

اگر مشتریان راهکاری مانند مدیریت درآمد پیشرفته (MaxQ ARM) را در سازمان خود مستقر کنند، از این مشکلات در امان خواهند ماند و این سیستم تمام ویژگی های مورد نیازشان را ارائه خواهد داد. مدیریت درآمد پیشرفته مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته اتوماسیون و برنامه نویسی سفارشی از قبیل خودکارسازی فرآیندهای مرتبط با قراردادها، پردازش پرداخت و صورت حساب ها را فراهم می کند.

بر خلاف سیستم های صدور صورت حساب تکراری سنتی که مجموعه های نسبتا ساده قراردادها را کنترل می کنند، MaxQ ARM برای رسیدگی به مراحل صدور صورت حساب و مدیریت درآمد نرم افزارها و خدمات و سایر مشاغل B2B مناسب است. این سیستم به عنوان سیستم ERP ابری معرفی شده و به این منظور توسعه داده شده تا یک راه حل گسترده و غنی برای مدیریت اشتراک ارائه دهد. با استفاده از نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو در شرکت ویرا روش پایا می توانید کلیه فرآیند مدیریت درآمد خود را بررسی و سامان دهی کنید.

بهترین نرم افزار پخش مویرگی برای مدیریت پخش

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو با در برداشتن کلیه ماژول ها و قابلیت های مرتبط با مدیریت ارتباط با مشتری، حسابداری و مالی، مدیریت انبارداری، مدیریت پخش و غیره توسط شرکت ویرا روش پایا ارائه شده است. جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار می توانید ما در شبکه اجتماعی فیسبوک دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

مدیریت درآمد پیشرفته راه حلی برای معضلات سیستم مدیریت اشتراکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *