اخبار فناوری و تکنولوژی در ویرا روش پایا ارائه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا

فناوری اطلاعات در طول دهه گذشته زندگی ما را به شدت تغییر داده و جنبه های منفی هم بر روی زندگی بشر داشته است، در این مطلب از ویرا روش پایا با ما همراه باشید تا با ۶ تا از جدیدترین تأثیرات تکنولوژی بر زندگی آشنا شوید.

تأثیرات فناوری اطلاعات بر زندگی بشر

در طول دهه گذشته تکنولوژی و فناوری اطلاعات باعث شده است سریع تر از اخبار با خبر شویم و به آن ها فکر کنیم و درواقع از این طریق باعث شده است درگیری های ذهنی ما نیز بیشتر شود. رسانه های اجتماعی به دلیل انتشار اخبار فریبنده و فیلتر شده، پخش فیلم هایی از زندگی افراد مشهور و شهروندان خصوصی مقصر شناخته شده است. حتی Tim Berners-Lee، مردی که اینترنت را اختراع کرده است، به بدترین جنبه های اینترنت اعتراف کرده و عهد کرده که آن ها را بهبود بخشد.

اما فناوری مزایای بی‌شماری را هم در پی داشته است، نه تنها زندگی روزمره ما را غنی تر کرده است، بلکه کمک کرده تا دانشمندان و کارآفرینان به روش هایی برای کمک به برخی از بزرگ‌ترین مشکلات بشر دست یابند. درواقع تأثیرات فناوری اطلاعات تا حد زیادی به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. در ادامه به چند مورد از تکنولوژی هایی که به بهبود زندگی افراد در سراسر جهان کمک کرده اند، اشاره شده است.

جهت دریافت مشاوره های رایگان در زمینه پخش مویرگی، فروش مویرگی، بازاریابی و حسابداری، مدیریت منابع سازمانی و آگاهس از جدیدترین اخبار فناوری با کارشناسان شرکت ویرا روش پایا تماس بگیرید.

۱ مردان، زنان و کودکان دارای عضو مصنوعی یا بیونیک

در سال ۲۰۱۱، مجله تایم، هیوهر (Hugh Herr) رئیس گروه زیست فناوری در آزمایشگاه رسانه MIT را به عنوان رهبر عصر بیونیک (Bionic) معرفی کرد. کارهای هیوهر در زمینه پروتزهای بیونیک به افرادی که دارای عضو مصنوعی هستند، کمک کرد تا بتوانند در فعالیت های ورزشی شرکت کنند و عملکرد بهتری را از خود نشان دهند. درواقع هیوهر کار جدیدی نکرده و در گذشته نیز پروتزها اختراع شده بودند، اما در این دهه سرعت پیشرفت پروتز بیسار بیشتر شده است. توسعه فناوری اطلاعات و فناوری روباتیک کمک کرد تا هزینه اعضای مصنوعی نسبت به گذشته مقرون به صرفه تر شود و افراد راحت تر بتوانند از آن ها استفاده کنند.

پروتزهای اولیه از فلز ساخته می شدند که باعث می شد وزن آن ها زیاد باشد و استفاده از آن ها به خصوص برای کودکان بسیار سخت بود و همچنین آن ها مقرون به صرفه نیز نبودند. اما شرکت Open Bionics که یک شرکت انگلیسی است و در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده است، تمام این ها را تغییر داد و پروتز ارزان قیمت را برای کودکان ایجاد کرد. این شرکت به کودکان بسیاری کمک کرد و با خدمات ملی بهداشت انگلستان همکاری کرد و در نتیجه جوایز زیادی نیز کسب کرده است. در مرحله بعدی دانشمندان با استفاده از فناوری در حال تلاش برای ایجاد حس لمس در پروتز هستند.

۲ ایمن نگه داشتن مردم

حقیقت غم انگیز این است که طبق اعلام ائتلاف ملی علیه خشونت خانگی، ۱۰ میلیون آمریکایی در سال مورد تجاوز جسمی توسط همسرانشان قرار می گیرند. از بعضی جهات، فناوری کمکی به این موضوع نکرده است. نرم افزارهای جاسوسی نصب شده بر روی تلفن ها و سایر دستگاه ها می توانند برای ردیابی افراد و فعالیت های آن ها استفاده شوند.

از طرف دیگر، فناوری ابزارهای جدیدی را برای مبارزه با متجاوزان به مردم داده است. برنامه های هوشمند مانند SmartSafe افراد را به سمت منابع هدایت می کنند و نکاتی درباره نحوه ایمن ماندن آنلاین و تلفنی دارند. آن ها همچنین به کاربران اجازه می دهند عکس ها و فیلم ها را ضبط کنند، یادداشت هایی بنویسند و حتی صدا را ضبط کنند، همه این‌ها به صورت مهر و موم شده در فضای ابری ذخیره می شوند.

بنیاد Vodafone (شعبه خیرخواهانه شرکت مخابراتی تلفن همراه) برنامه مخصوصی را در تلفن های هوشمند برای قربانیان سوءاستفاده فراهم کرده که با فشار یک دکمه به پلیس هشدار داده و به صورت فروی ضبط آنچه در محیط اتفاق می افتد را آغاز می کند.

خدمات مبتنی بر این برنامه به طور فزاینده به مردم می کند تا در حالات مختلف ایمن باشند. این ها فقط برخی از نمونه های استفاده از فناوری برای کمک به افراد در هنگام خطر است.

۳ کمک های فناوری اطلاعات به پناهندگان

گروه دیگری از افراد که در دهه گذشته اتصالشان به فناوری و اینترنت کمک بسیاری به بهبود وضعیت زندگی‌شان کرده است، پناه‌جویانی هستند که به هر دلیلی مجبور به فرار از خانه های خود در سراسر جهان شده اند. در سال ۲۰۱۶، CNET گزارش های زیادی در مورد روش های کمک فناوری به پناهندگان منتشر کرد. در این گزارش مشخص شد که پناه‌جویان در فرانسه به شبکه وایفای متصل شده اند. همچنین در آلمان پناهندگان با استفاده از فناوری به یادگیری زبان پرداختند، همچنین به آن ها کمک کرد تا شغل و مسکن پیدا کنند و خود را با کشور جدید وفق دهند.

۴ پاسخ به فجایع به کمک تکنولوژی

در زمان وقوع وقایع و بلایایی مانند زلزله، سیل و غیره ممکن است ارتباط یک منطقه با سایر مناطق قطع شود و نتوانند به آن ها کمک رسانی کنند. اما امروزه شبکه های توسعه یافته روی اینترنت و سیستم جهانی ارتباطات سیار، می توانند در مواقع بحران، به سرعت با مناطق حادثه ارتباط برقرار کنند. گاهی در بعضی از بلایا نه تنها ارتباطات قطع می شود بلکه به‌طورکلی دسترسی به آن ها غیرممکن خواهد شد، در این زمان ربات های جستجوگر کمک بسیاری می کنند و در جاهایی که انسان ها نمی توانند وارد شوند، وارد شده و به پیدا کردن قربانیان می پردازند.

۵ جلوگیری از شکار غیرقانونی

علاوه بر انسان ها، حیوانات نیز جزو موجودات آسیب پذیر هستند و بخش مهمی از اکوسیستم را تشکیل می دهند، اما متأسفانه گونه های زیادی از آن ها توسط شکارچیان انسانی تهدید می شوند. در دهه گذشته به تکنولوژی و فناوری روش های مبتکرانه زیادی برای محافظت از انسان ها اختراع شده است از جمله قرار دادن دوربین در شاخ های کرگدن یا هواپیماهای بدون سرنشین ضدشکار که مجهز به دوربین دید در شب نیز هستند.

در سال ۲۰۱۸ شرکت های فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت، علی‌بابا و چندین شرکت فناوری دیگر در سراسر جهان به صندوق جهانی حیات‌وحش که بر رفاه حیوانات نظارت می کنند، پیوستند تا یک ائتلاف جهانی برای پایان دادن به قاچاق و شکار غیرقانونی حیوانات تشکیل دهند. در این راستا آن ها تعهد داده اند که برای حفاظت از گونه های مختلف حیوانات برای نسل های آینده، وب عمومی را به روی تجارت و شکار غیرقانونی حیوانات وحشی ببندند.

۶ در دسترس قرار دادن جهان برای همه

متأسفانه، در سال ۲۰۱۹ مشخص شد که هنوز بسیاری از افراد که دارای معلولیت جسمی و بیماری های مزمن از جامعه محروم هستند. در طول دهه گذشته تکنولوژی و فناوری نشان داده است که در صورتی که به خوبی و به طور صحیح توسعه داده شود، می تواند تعادل را در جامعه برای همه ایجاد کند.

فناوری اطلاعات و تکنولوژی در شرکت دانش بنیان ویرا روش پایا

تکنولوژی به دانشمندان کمک می کند تا خانه های هوشمند برای معلولین و افراد سالخورده بسازند، تا آن ها بتوانند به طور مؤثرتری در محیط فیزیکی حرکت کنند. برنامه ای به نام Wayfindr به لطف فناوری صوتی و چراغ راهنمایی به افراد دارای کم بینایی کمک زیادی کرده است. نوشتن شرح تصاویر و یادداشت نویسی به صورت زنده به افرادی که نمی توانند بشنوند در زمان گفتگوهای زنده کمک زیادی کرده است همچنین به مددجویان تئاتر ناشنوایان اجازه می دهد بدون حضور در جلسات ویژه، لذت اجرای زنده را تجربه کنند.

در سه سال گذشته به کمک فناوری اطلاعات و تکنولوژی، راه های بسیاری کشف شده است که باعث پیشرفت زندگی معلولان شده است و شهم شرکت های فنی بزرگ و کوچک در این زمینه چشمگیر بوده است. و حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم در دهه آینده چه چیزهایی را برای بشر به ارمغان خواهند آورند.

شرکت ویرا روش پایا

همواره با شرکت ویرا روش پایا ارائه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو، همراه باشید تا از جدیدترین اخبار فناوری ها و تکنولوژی های نوین آگاه شوید.

منبع: cnet

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

۶ دلیلی که فناوری اطلاعات دنیای ما را در دهه گذشته بهبود بخشیده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *