توزیع و پخش عمده فروشی با نرم افزار پخش مویرگی پایا در ویرا روش پایا

در این مقاله از وب سایت ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی به‌ آموزش و راهنمایی لازم برای شروع به کار عمده فروشی ها پرداخته ایم، در ادامه با ما همراه باشید تا با تجارت عمده فروشی و چگونگی پخش و توزیع محصولات در این نوع تجارت آشنا شوید.

نقش توزیع کننده در عمده فروشی ها

توزیع کننده عمده فروشی مدرن امروزی مانند معامله گران سخت کوش صدها سال پیش است که کالاهای مختلف را خرید و فروش می کردند. همان طور که می دانید تولیدکنندگان محصولاتی را تولید می کنند و خرده فروشان آن ها را به کاربران نهایی می فروشند. به عنوان مثال یک قوطی روغن موتور تولید و بسته بندی می شود و سپس از طریق خرده فروشی ها و یا تعمیرگاه ها به صاحبان خودرو فروخته می شود. با این حال، در این بین، چند عملگر اصلی وجود دارد که به عنوان توزیع کننده نیز شناخته می شوند و برای انتقال محصول از تولیدکننده به بازار فعالیت می کنند. بعضی از آن ها توزیع کننده خرده فروشی هستند و محصول را مستقیماً به مصرف کنندگان و کاربران نهایی می فروشند. بعضی دیگر به عنوان توزیع کننده عمده فروشی شناخته می شوند، که محصولاتی را از تولیدکننده یا منبع دیگر خریداری می کنند، سپس آن ها را از انبارهای خود به شرکت هایی منتقل می کنند که می خواهند محصولات را دوباره به کاربران نهایی بفروشند و یا در عملیات خود از آن ها استفاده می کنند.

با کارشناسان ویرا روش پایا ارائه دهئده نرم افزار پخش مویرگی پایا ، تماس بگیرید و از مشاوه های رایگان و تخصصی در زمینه توزیع و پخش مویرگی ، فروش مویرگی و بازاریابی مویرگی بهره مند شوید.

تعریف بنگاه پخش و توزیع کننده

طبق اطلاعات چشم انداز صنعت و تجارت ایالات متحده، منتشر شده توسط شرکت McGraw-Hill، وزارت بازرگانی و اداره تجارت بین الملل، تجارت عمده فروشی شامل مؤسساتی است که محصولات را به خرده فروشان، بازرگانان، پیمانکاران و یا کاربران صنعتی، نهادی و تجاری می فروشند.

بنگاه های پخش عمده فروش هم کالاهای بادوام مانند مبلمان، تجهیزات اداری، تجهیزات صنعتی و کالاهای دیگر که به طور مکرر قابل استفاده هستند و هم کالاهای غیر قابل مصرف مانند چاپ و نوشتن کاغذ، مواد غذایی، مواد شیمیایی و نشریات و غیره را به فروش می رسانند، اما به مصرف کنندگان خانگی نهایی نمی فروشند.

بخش های تشکیل دهنده تجارت عمده فروشی

عملیات تجارت عمده فروشی ها شامل سه نوع می شود که عبارت ‌اند از: توزیع کنندگان عمده فروشی/ شعبه ها و دفاتر فروش تولیدکنندگان و نمایندگان، کارگزاران و نمایندگان کمیسیون. یک توزیع کننده عمده فروشی احتمالاً یک شرکت مستقل را اداره می کند که محصولاتی را که مالکیت آن ها را خریداری کرده، به فروش می رساند. معمولاً چنین عملیاتی در یک یا چند انبار که کالاهای موجود را دریافت و سپس به مشتری می فروشد، انجام می شود.

به عبارتی دیگر، شما به عنوان صاحب یک توزیع عمده فروشی، کالاهایی را خریداری می کنید که بتوانید با سود بفروشید، درست مثل یک خرده فروش. تنها تفاوت این است که شما با فروش به شرکت های خرده فروشی و سایر شرکت های عمده فروشی مانند خودتان در یک حوزه تجارت شغلی، کار می کنید و نه خرید عمومی.

مهارت های ضروری برای پخش و توزیع عمده فروشی

زمینه توزیع عمده فروشی یک بازی خرید و فروش واقعی است، که به مهارت های خوب مذاکره نیاز دارد. ایده اصلی این است که محصول را با قیمتی اندک خریداری کنید، سپس با حساب قیمتی که هنوز هم برای مشتری جذاب است، به او بفروشید و سود کسب کنید.

کارشناسان قبول دارند که برای موفقیت در تجارت عمده فروشی، فرد باید دارای سابقه کار متنوعی باشد. اکثر کارشناسان معتقدند که داشتند پیش زمینه فروش و تجربه فروشندگی برای عمده فروشان نیز لازم است و باید بلد باشند که به جستجوی مشتریان جدید بروند. علاوه بر مهارت های فروش، صاحب یک شرکت توزیع عمده فروشی جدید به مهارت های عملیاتی لازم برای اداره چنین شرکتی نیز نیاز دارد. به عنوان مثال، مهارت هایی مانند مهارت مدیریت مالی و مدیریت کسب و کار لازم است، همچنین توانایی رسیدگی به فعالیت هایی که در پشت صحنه اتفاق می افتد مانند راه اندازی انبار و سازمان، حمل و نقل و دریافت، خدمت به مشتری و غیره. البته این کارکردهای back-end را در صورتی که بودجه مناسب داشته باشید می توانید به کارمندان و افراد باتجربه در این زمینه بسپارید تا انجام دهند.

به عبارتی کار عمده فروشی یک سرویس خدماتی است که برخلاف مصرف کنندگان عمومی با مشتریان تجاری سر و کار دارد و یک عمده فروش باید بتواند نیازهای مشتری را درک کند و یاد بگیرد که چگونه به خوبی به آن ها خدمت کنند.

پخش و توزیع محصول با نرم افزار پخش مویرگی پایا

نرم افزار پخش مویرگی پایا ارائه شده توسط شرکت دانش بنیان ویرا روش پایا، کلیه مراحل پخش و توزیع محصولات شامل پخش مویرگی و فروش مویرگی را به خوبی سامان دهی می کند، جهت کسب اطلاعات بیشتر ویرا روش پایا در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

چگونه یک کسب و کار و تجارت عمده فروشی را شروع کنیم