راه ‌اندازی استارتاپ در رکود اقتصادی ناشی از کرونا با بهترین نرم افزار پخش مویرگی

با توجه به رکود اقتصادی ناشی از کرونا برای کسب و کارها در همه جای جهان در این مقاله از ویرا روش پایا ارائه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا بر آن شدیم تا به بررسی چگونگی راه‌ اندازی استارتاپ ها در این دوره بپردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا

با ظهور ویروس کووید ۱۹ و کرونا به نظر می رسد که همه کشورها وارد رکود اقتصادی شده اند. برای راه اندازی استارتاپ هایی که نیاز به پول نقد دارند، دو توصیه وجود دارد:

  1. برای رسیدن به سودآوری، هر کاری که لازم است را انجام دهید.
  2. برای رسیدن به اهداف تان بازه زمانی مشخص کنید.

با کارشناسان ویرا روش پایا توسعه دهنده بهترین نرم افزار پخش مویرگی تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و حرفه ای در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت منابع سازمانی، مدیریت انبارداری، مدیریت حسابداری و غیره بهره مند شوید.

رسیدن به سودآوری و راه اندازی استارتاپ

رسیدن به سودآوری احساس خوبی را در پی خواهد داشت و یک انگیزه برای حرکت محسوب می شود. فراموش نکنید که شما هرگز نیازی به جمع آوری بودجه نخواهید داشت مگر اینکه بخواهید. با این حال رسیدن به سودآوری احتمالاً به این معنی است که شما باید آهسته شروع به کار کنید و راه خود را بسازید. اگر از طریق سرمایه گذاران پول جمع آوری کرده باشید، احتمالاً در یک بازار بزرگ قرار دارید که فضای رقابتی سختی را برای شما ایجاد می کند. در حالی که روی سودآوری تمرکز می کنید، مسلم است که حداقل یک رقیب با پشتیبان سرمایه گذاری بزرگ‌تری خواهید داشت. اگر آن‌ها بزرگ و موفق باشند پس قطعاً برند شناخته شده و شبکه های مؤثری نیز دارند. و اگر این رقیب از رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا جان سالم به در ببرد، به طور قابل توجهی جلوتر از شما نیز خواهند رفت.

در بازه زمانی معین به مقداری مشخصی به جلو حرکت کنید

هیچ کسی نمی تواند پیش بینی کند رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا و کووید ۱۹ چه مدت طول خواهد کشید؟ از نظر زمانی هرچه بیشتر طول بکشد، سقوط کسب و کارها نزدیک‌تر و بهبودی طولانی تر خواهد شد. و به طور متوسط زمان بهبود تقریباً ۳ برابر زمان سقوط به زمان نیاز خواهد داشت. به مرور شاهد خبرهای خوشی در خصوص کند شدن ویروس کرونا در بازارها هستیم و همه کسب و کارها دوست دارند این اخبار را باور کنند. محاسبه ها نشان می دهد که حدود ۲ تا ۴ سال زمان نیاز است تا رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا جبران شود.

کدام استراتژی برای راه اندازی استارتاپ بهینه است

شما می توانید برای رسیدن به سودآوری هرکاری که لازم باشد انجام دهید یا می توانید برای حرکت در مسیر خود بازه زمانی تعیین کنید. در عمل هیچ استراتژی بهینه ای وجود ندارد. اما برای بسیاری از استارتاپ ها ممکن است این استراتژی بهینه باشد:

  • چه بازه زمانی مدنظر شما است، مثلاً ۲۴، ۳۶ یا ۴۸ ماه.
  • هرسال میزان ضررهای خود را طوری تنظیم کنید که در زمان های بعدی از این سطح بالاتر نرود.
  • شما می توانید از طریق رشد درآمد و کاهش هزینه، میزان ضررهای خود را کاهش دهید. برعکس، می توانید با استخدام سریع تر و بازاریابی بیشتر، ضرر خالص را افزایش دهید.

به نظر می رسد این استراتژی فریبنده و ساده است. اما این یک الگوریتم واضح است که همه افراد گروه می توانند آن را درک کنند، تا بتوانند در مقابل رکود اقتصادی مقاومت کنند. همچنین نتایج مثبت ناشی از آن طیف گسترده ای از حالات را تضمین خواهد کرد.

در این رکود اقتصادی چه بازه زمانی مناسب تر است

اگر پول زیادی ندارید و درآمد زیادی کسب نمی کنید، ممکن است مجبور شوید برنامه ۲۴ ماهه را انتخاب کنید. اگر اخیراً درآمد مناسب و یا زیادی کسب کرده اید، ممکن است بتوانید یک برنامه ۴۸ ماهه را انتخاب کنید. همواره به این نکته توجه داشته باشید که هرچه زمان شما کوتاه تر باشد، حفظ و دسترسی به آن سخت تر خواهد بود. اگر ۲۴ ماه را انتخاب کنید برای حفظ بازه ۲۴ ماهه باید هر سال ۵۰ درصد ضرر را کاهش دهید. اما اگر ۴۸ ماهه را انتخاب کنید، برای حفظ ۴۸ ماه باید فقط هر سال ۲۵ درصد ضرر را کاهش دهید.

چند بار باید ضرر خالص را تنظیم کرد

برای ساده نگه داشتن امور و محاسبات، سالانه یک بار ضرر خالص را تنظیم می کنند. اما بازارها به سرعت در حال تغییر هستند. اگر هم اکنون این استراتژی را اتخاذ کنید، احتمالاً باید مرتباً آن را تنظیم کنید. بهترین استراتژی این است که هر سه ماه ضررها را تنظیم کنید.

آیا پیش بینی درآمد خود را تنظیم کرده اید

شما می توانید از طریق رشد درآمد و کاهش هزینه، ضرر خالص خود را کاهش دهید. می توانید با استخدام سریع تر و بازاریابی بیشتر باعث کاهش ضرر شوید. اما در واقع کدام یک از این اهرم ها را کنترل می کنید؟

شما حداقل سه مورد از آن ها را باید به طور کامل کنترل کنید: هزینه، استخدام و بازاریابی. اما در حال حاضر، برای اکثر شرکت ها کنترل درآمد سخت است.

اگر هنوز پیش بینی درآمد خود را تنظیم نکرده اید، قبل از استفاده از این استراتژی این کار را انجام دهید. بسیاری از استارتاپ ها شاهد خفگی، انقباض و انواع مشکلات جدید هستند. پس برای موفقیت در دنیای رقابتی امروز نیاز به برنامه ریزی های جدید و مناسب دارند.

بهترین نرم افزار پخش مویرگی

نرم افزار پخش مویرگی پایا بدون شک بهترین نرم افزار پخش مویرگی در حال حاضر است، زیرا کلیه ماژول ها و امکانات مورد نیاز برای کنترل و مدیریت کسب و کار و پخش و توزیع محصولات را در بر دارد. جهت آشنایی بیشتر با این نرم افزار، ویرا روش پایا را در شبکه اجتماعی فیس‌بوک دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

نحوه راه‌ اندازی استارتاپ در رکود اقتصادی ناشی از کرونا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *