تاثیر روش های توزیع مویرگی بر فروش مویرگی با نرم افزار پخش پایا

در این مقاله از وب سایت ویرا روش پایا توسعه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا به بررسی این موضوع پرداخته ایم که روش های توزیع مویرگی در بازارهای امروزی چه تاثیری بر فروش مویرگی محصولات دارند، در ادامه با ما همراه باشید.

پخش و توزیع مویرگی چیست

توزیع مویرگی بر روی یک سیستم گردش خون ایجاد می شود، همان طور که در بدن موجودات زنده وجود دارد. پخش و توزیع مویرگی روشی است که به وسیله آن کالاها و خدمات از یک مرکز یا مبدا اعم از یک شرکت یا یک بنگاه تهیه و توزیع می شوند و از ابتدای کار، روند دائمی و بدون توقف را دنبال می کنند. توزیع مویرگی و عوامل موثر در آن مهم ترین موضوعات در بازاریابی و فروش هستند که تقریبا همه بنگاه ها برای ایمنی محصولات خود به آن ها اهمیت می دهند.

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت ویرا روش پایا ارائه دهنده نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه پخش و فروش مویرگی بهره مند شود.

راهکار موفقیت در پخش و توزیع محصولات

مفهوم توزیع مویرگی و هر عاملی که بر آن تاثیر بگذارد، مهم ترین موضوعات بازاریابی و فروش است که بنگاه های اقتصادی و تولیدی برای فروش محصولات شان به آن اهمیت می دهند. با توجه به این که عمده ترین کارکردهای یک بنگاه، تامین، توزیع و فروش است، اگر روش های اجرایی مناسبی وجود داشته باشد که مطابق با فلسفه وجودی یک بنگاه و جایگاه رقابتی آن در بازار باشد، شاهد افزایش رضایت مشتری خواهیم بود و همچنین باعث افزایش انگیزه در کارکنان، افزایش میزان فروش، افزایش سود آوری و کاهش نرخ هزینه ها نیز خواهد شد.

برای موفقیت در پخش و توزیع مویرگی لازم است در ابتدا از طریق شناسایی نقاط قوت و ضعف بازار، به آسیب شناسی پرداخته شود تا از این طریق بتوان سطح رضایت مشتری را به خوبی تخمین زد.

توزیع کالای یک شرکت به شکل پخش و فروش مویرگی از طریق فروشندگان عمده فروشی انجام می شود. با توجه به شرایط رقابتی در بازارهای امروزی، باید با برقراری تماس فوری با مشتریان، برای پخش و توزیع کالاها و محصولات اقدامات لازم انجام شود. براساس کلیه مطالعات و تحقیقات انجام شده و تجربیات به دست آمده، محققان به این نتیجه رسیده اند که بهترین نقشه راه، انجام یک توزیع مویرگی است که اصطلاحی برای برقراری رابطه بین خرده فروشان و کاربران نهایی است.

کانال توزیع چیست

توزیع و پخش به معنای تهیه کالای مورد نظر مشتری در زمان و مکان مناسب است که انجام آن از طریق راه ها و روش های مختلفی صورت می گیرد که نام واقعی آن ” کانال توزیع ” است. کانال توزیع مجموعه ای از سازمان ها، آژانس ها و اشخاصی است که وظیفه ارائه کالاها و خدمات به کاربران نهایی را بر عهده دارند. علاوه بر این، تعادل منطقی که در بین این ارگان ها وجود دارد، طول عمر این کانال را تضمین می کند.

پخش و توزیع مویرگی با کانال توزیع

از آنجا که در دنیای امروز رقیبان زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها برنامه ای را برای به دست آوردن سهم بیشتر در بازار تدوین کرده اند، دیگر تولید محصولات با هیچ مشکلی رو به رو نیست، بلکه فقط عرضه محصولات ممکن است باعث ایجاد نگرانی برای شرکت شود.

کانال توزیع مویرگی چیست

یک کانال توزیع مویرگی شامل مجموعه ای از آژانس ها و اشخاصی است که کلیه محصولات یا خدمات عرضه شده را بلافاصله یا از طریق کانال های خرده فروشان در اختیار کاربران نهایی قرار می دهد. توزیع مویرگی همانند گردش خود در بدن است، همان طور که می دانید، گردش خون با توجه به آناتومی بدن انسان، خون را در قلب گردش می دهد و پس از پمپ شدن توسط مویرگ ها از طریق رگ ها و شریان ها در تمام قسمت ها و نقاط بدن گردش می کند. این مسئله در مورد کانال توزیع مویرگی یا شبکه توزیع مویرگی کالاها و خدمات نیز صادق است. به این معنا که، یک سیستم خون رسانی شبیه سازی شده با بدن، نشان داد که جریان خون تازه در تمان روز ها و سال ها به مدت طولانی در کلیه رگ های بدن تامین می شود و باعث زنده ماندن بدن می شود. البته مقداری خون از طریق رگ های برگشتی پمپ می شود. می توان توضیح داد که در عمل، توزیع مویرگی عملی است که از طریق آن یک مرکز توزیع، یا یک بنگاه یا نمایندگی محصولات، عملیات توزیع کالاها و خدمات و عرضه اولیه و ارائه کالاها را بدون وقفه و به طور دائمی انجام می دهد.

مدیریت کانال توزیع فیزیکی

روش پخش و توزیع مویرگی مفهومی است که اخیرا با توجه به افزایش سطح رقابت، افزایش تعداد رقبا و افزایش انواع محصولات و خدمات مشابه، مورد توجه قرار گرفته است. البته همان طور که گفته شد این روش بسیار فوق العاده و کارآمد است و امروزه در بسیاری از شرکت ها و آژانس ها استفاده می شود.

با توجه به این تفسیرها و با توجه به اهمیت و نیاز به داشتن مدیریت کانال توزیع فیزیکی محصولات و کالاها، می توان ادعا کرد که عمر تولید کننده یا یک شرکت تا حد زیادی به توزیع صحیح آن بستگی داد و این موضوع در مورد همه بخش های اقتصادی صادق است. هرچه یک شرکت در توزیع کالا یا خدمات موفق تر باشد، در استراتژی های دیگر خود نیز موفق خواهد بود. در ضمن، یک توزیع مویرگی می تواند به خوبی عمل کند و یک رویکرد جدید در حوزه توزیع باشد. دلیل این امر این است که مشتریان همیشه به فکر رفاه بیشتر برای خانواده های خود هستند.

تاثیر استفاده از روش های توزیع مویرگی بر افزایش فروش

طبق تحقیقات انجام شده تاکنون مشخص شده است که روش دریافت سفارش از مشتریان به طور میانگین تا ۷۴% بر رضایت مشتری تاثیر خواهد داشت. روش تهیه و توزیع محصولات به طور متوسط تا ۶۶% بر رضایت مشتری تاثیر دارد. روش دریافت محصولات برگشتی نیز تا ۴۱% بر رضایت مشتری اثر دارد. همچنین مشخص شده است که رویه های موجود تا میزان ۵۳% بر انگیزه کارکنان و پرسنل تاثیر می گذارند.

لذا این نتیجه حاصل می شود که شرکت ها و بنگاه های اقتصادی در روش های توزیع کالاها و محصولات خود باید این فاکتورها را به طور دقیق تخمین بزنند و طبق نتایج به دست آمده، شرکت ها در صورت استفاده از روش های توزیع مویرگی تا میزان ۶۴% می توانند توزیع محصولات و کالاهای خود را بهبود ببخشند.

نرم افزار پخش مویرگی پایا

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو با در بر داشتن کلیه ماژول های مرتبط با بخش های پخش و توزیع ، فروش مویرگی ، حسابداری، بازاریابی، انبارداری و مدیریت ارتباط با مشتری و غیره ارائه شده است. به منظور آشنایی بیشتر با این نرم افزار تخصصی، ویرا روش پایا را در شبکه اجتماعی لینکدین دنبال کنید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

تاثیر روش های توزیع مویرگی بر فروش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *