ابعاد تقسیم بازار در بازاریابی مویرگی با بهترین سیستم پخش مویرگی

در این مقاله قصد داریم به بررسی ابعاد تقسیم بازار برای مدیریت بازاریابی در فرآیند بازاریابی مویرگی ، فروش مویرگی و پخش و توزیع محصولات و کالاها با بهترین سیستم پخش مویرگی بپردازیم، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ابعاد مدیریت بازاریابی در پخش و توزیع مویرگی

ابعاد مدیریت بازاریابی برای موفقیت و عملکرد مناسب در بازاریابی مویرگی عبارتند از تقسیم بندی بازار، مکان یابی و برندسازی. در ادامه به طور خلاصه به توضیح این موارد پرداخته ایم.

۱ تقسیم بندی بازار برای شروع بازاریابی مویرگی

تقسیم بازار به بخش بندی بازار یک محصول یا خدمت خاص به بخش هایی که با یکدیگر متفاوت هستند، اشاره دارد. تقسیم بندی به صاحبان مشاغل کمک می کند تا نیازها و خواسته های مشتریان و مصرف کنندگان را به شیوه ای بهتر برآورده کنند و در نتیجه مشتریان رضایت بیشتری داشته باشند. فروشنده حرفه ای به دنبال تقسیم بازار است تا خواسته های خریداران خود را دقیقا تحقق بخشد و فروش خود را افزایش دهد تا سود بیشتری کسب کند.

جهت آشنایی با بهترین سیستم پخش مویرگی توسعه داده شده توسط شرکت دانش بنیان ویرا روش پایا، با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

۲ مکان یابی در بازارها برای پخش و توزیع مویرگی

مکان یابی یا موقعیت یابی یک محصول به طراحی یک برنامه بازاریابی کامل برای تعیین و شناسایی نیازهای مشتریان در یک بخش خاص از بازار اشاره دارد. بنابراین می توان گفت موقعیت یابی یک محصول بخشی از روند کلی تقسیم بازار است که توجه کمتری را به خود جلب کرده است. تقسیم بازار اقدامی است که کل بازار را به زیرمجموعه هایی از مشتریان تقسیم می کند که اعضای آن ها دارای نیازها و خصوصیات مشترک هستند.

پخش و توزیع مویرگی و مدیریت بازاریابی با نرم افزار پخش پایا

۳ برندسازی برای محصولات

برندسازی فعالیتی است که در آن تصویری از مارک و نام تجاری در ذهن مشتریان ایجاد می شود. در واقع، نام تجاری به برداشتی مربوط می شود که مشتری به دلیل تجربیات قبلی خود در استفاده از آن، در مورد یک محصول در ذهن داشته باشد. برندسازی مشتری را به خرید یک محصول ترغیب می کند. برای تاثیرگذاری بر درک مشتری، از نام ها، نمادها و آرم ها در برندسازی استفاده می شود تا هویت ایجاد شده از برند در خاطرات مشتری باقی بماند.

بازاریابی مویرگی و پخش و توزیع مویرگی

مطالعات نشان می دهند که با توجه به اینکه امروزه مشاغل رقابتی شده اند، اهمیت داشتن رابطه موثر با مشتریان نیز افزایش یافته است. از بین روش های مختلف برقراری روابط با مشتریان از جمله تبلیغات، روابط عمومی، فروش شخصی و بازاریابی مستقیم، روش های روابط دوجانبه مانند فروش شخصی و بازاریابی مستقیم به دلیل تعامل متقابل بین شرکت اقتصادی و مشتریان موثرتر می باشند.

در همین راستا، بنگاه اقتصادی سعی دارد تا خود را به مشتریان نزدیک تر کند تا بتواند نظر آن ها را به سمت خود جلب کند تا فرصتی برای شنیدن صدای مشتریان فراهم شود. همچنین نتایج حاصل از آن برای رقبا و توسعه سهم بازار بسیار مهم است، زیرا شرکت از طریق آن می تواند نیازهای مشتریان را شناسایی و مطابق با رضایت مشتری و با رویکرد دوجانبه حرکت کند.  

این استراتژی که شامل توزیع محصولات توسط خرده فروشان است، اغلب برای مواد مصرفی و محصولات متداول استفاده می شود، زیرا بیشتر مردم انتظار دارند که در نزدیک ترین خرده فروشی به کالاهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. بنابراین، اکثر تولیدکنندگان مواد و فرآورده های غذایی تمایل دارند تا از این راهبرد برای دسترسی آسان مردم به محصولات خود استفاده کنند. پخش و توزیع مویرگی پس از بازاریابی مویرگی انجام می شود و به ارسال محصولات به آخرین فروشنده اشاره دارد. مویرگ ها رگ های خونی شاخه ای هستند که بین شریان ها شبکه ایجاد می کنند و خون را به سلول ها می رسانند. از طریق این استعاره سیستم توزیع و پخش مویرگی به وجود آمده است.

مزایای بازاریابی مویرگی برای فروشنده

با توجه به مطال گفته شده، بازاریابی مویرگی می تواند مشتریان بالقوه را شناسایی و انتخاب کند و راه را برای فروش مویرگی هموار کند. علاوه بر این، بازاریابی مویرگی می تواند باعث افزایش اطلاعات مشتریان در مورد یک شرکت و محصولات و خدمات آن شود و می تواند به عنوان ابزاری برای یادآوری این نکته مورد استفاده قرار گیرد که شرکت تمایل به داشتن روابط تجاری با مشتریان دارد. پخش و توزیع مویرگی مناسب ترین روش توزیع محصولات است زیرا منجر به کاهش ریسک مالی، کنترل و مدیریت بازار، استفاده از بازخوردهای بازار، اصلاح محصول و در نهایت استفاده از بازاریابی مستقیم و دسترسی به کالاهای موجود در قفسه فروشگاه می شود.

از دیگر مزایای بازاریابی و توزیع مویرگی عبارتند از: پوشش بیشتر بازار، ارتباط گسترده تر با مشتریان، کاهش خطر ریسک از دست دادن مشتری، افزایش قدرت چانه زنی شرکت، کاهش احتمال تشکیل رقبای جدید، کاهش امکان فروش با تخفیف زیاد، جریان پایدار پول نقد، تقویت چابکی سازمان، ارتقا بیشتر در برابر تغییرات احتمالی بازار، همترازی بیشتر اهداف شرکت با مشتریان، امکان حمل و نقل مستقیم و کاهش ضایعات، ارتقا امکان توزیع توسط خرده فروشان، مدیریت بهتر و برنامه های انبار و در نهایت افزایش سود بلند مدت.

مزایای بازاریابی مویرگی برای مشتریان

بازاریابی مویرگی برای مشتریان نیز مزایای بسیاری دارد، از جمله اینکه : مشتریان به صورت راحت در محل کار خود می توانند محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند. باعث صرفه جویی در وقت مشتریان می شود و فروشندگان می توانند کالاهای بیشتری را به مشتریان معرفی کنند. مشتریان می توانند با خواندن کاتالوگ ها و خدمات ارائه شده توسط شبکه بازاریاب ها، قیمت ها و کیفیت محصولات را با هم مقایسه کرده و سپس محصولی را برای دیگران یا برای خودشان سفارش دهند.

معایب بازاریابی مویرگی

علاوه بر مزایای گفته شده، بازاریابی مویرگی معایبی نیز در پی دارد، از جمله اینکه : از نظر موقعیت جغرافیایی و فعالیت ها پرهزینه و گسترده است، بنابراین مدیریت بازاریابی و هماهنگی در این سیستم بسیار دشوار است. بعضی اوقات امکان توسعه مویرگ ها به برخی نقاط امکان پذیر نیست.

بهترین سیستم پخش مویرگی

نرم افزار پخش مویرگی پایا پیشرو با در برداشتن کلیه ماژول ها در زمینه بازاریابی مویرگی ، فروش مویرگی و پخش و توزیع بهترین سیستم پخش مویرگی در حال حاضر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نرم افزار می توانید ویدئوهای آموزشی ما را در وب سایت تماشا مشاهده نمایید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت ویرا روش پایا

ابعاد تقسیم بازار در بازاریابی مویرگی